• AMERIKAN DOLARI
  9,7457
  % 1,45
 • € EURO
  11,3588
  % 1,24
 • £ POUND
  13,4230
  % 1,51
 • BITCOIN/TL
  612435,465
  % 4,26
 • ETHEREUM/TL
  40267
  % 1,99
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % 1,49
 • ÇEYREK ALTIN
  910,00
  % 2,78
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.633,00
  % 2,74

Acil Paraya İhtiyacım Var Nasıl Bulabilirim?

Acil Paraya İhtiyacım Var Nasıl Bulabilirim?

Kişiler acil paraya ihtiyacım var dedikleri anlarda nasıl para temin edeceklerini çoğu zaman bilemezler. Acil nakit ihtiyacınız varsa elinizdeki tüm imkanları ve olanakları düşünmeniz gereklidir. Banka kredi durumlarınız, kredi kartlarınız, mal varlıklarınız; sizin para ihtiyacınızı giderebilmeniz için birer araç olarak ele alınmalıdır. Bu konuda yeteri kadar fikre sahip değilseniz ve paraya ihtiyaç duyuyorsanız o halde nakit ihtiyacınız olması halinde nasıl hızlıca para bulacağınıza dair ip uçlarını bu yazıyı okuyarak edinebilirsiniz. Ayrıca acil paraya ihtiyacım var diyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Kredilerinizi Gözden Geçirin

Hızlı bir şekilde para bulmanız gerekli ve neren bulacağınıza dair fikriniz yok o halde yapmanız gereken ilk şey acil paraya ihtiyacım var sorusunun nedeni olmalıdır. Para ihtiyacınız bir krediyi kapatmak için varsa ya da bir banka borcunu kapatmak için ise bu durumda başka bir bankanın imkanlarını kullanabilirsiniz. Başka bir bankadan; bankadaki borcunuzu kapatmak üzere, borç kapama kredisi talep edebilirsiniz.

Para gereksiniminiz bir ihtiyaç dahilindeyse bu durumda kredi kartlarınızdan nakit avans çekme limitlerinizi kontrol etmeniz gerekli. Çok yüklü bir nakit ihtiyacınız varsa; bankaların kredi sistemlerini inceleyebilir ve ne kadar kredi alabiliyorsunuz bunu bulduktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Varlıklarınızı Değerlendirin

Kredi almanız için düzenli bir işiniz yok, kredi kartınızdan nakit avans çekemiyorsunuz ya da kısa bir süre önce kredi borcu nedeniyle takibe girdiniz. Bu durumda acil paraya ihtiyacım var diyenlerdenseniz o halde yapmanız gereken mal varlıklarınızı değerlendirmeniz. Arsa, ev ya da aracınız üzerine ipotek koydurarak kısa süre içerisinde para ihtiyacınızı banka kanalları ile karşılamanız mümkün.

Genel olarak acil para ihtiyaçlarını bankalar karşılar. Bankalar; kişilerin malları üzerindeki ipoteği borç bitirince kaldırır. Siz de hızlı bir şekilde paraya ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda mal varlıklarınızı ve kredi durumunuzu iyi bir şekilde tahlil etmelisiniz. Bazı durumlarda kredi notunuz çok düşük olsa da ya da takipte olsanız da bankanın maaş müşterisiyseniz; bankalar sizlere kredi verebilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Dolar Yatırımı Riskli Midir?

Acil para gerektiği durumlarda birçok bankaya kredi başvurusu yapmak ise doğru bir hareket değildir. Bu durum nedeniyle kredi çıkma imkanını düşürebilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Kullanmak Mantıklı mı?

Acil nakit çözümleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de kredi kartından nakit çekim işlemidir. Kredi kartı nakit çekim limitiniz doğrultusunda size hazır kredi imkanı sunan kredi kartınız, acil para lazım olduğunda imdadınıza koşacaktır. Peki, Kredi Kartı Nakit Avans Çekimi Nedir? Acil Para lazım olduğunda kredi kartı nakit avans çekimi mantıklı mı? Sorularının cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Çekimi Nedir?

Bankalar tarafından müşterilerine alışveriş yapmak amacı ile verilen kredi kartları, ihtiyaç olması halinde kredi kartından nakit çekim imkanı da sunmaktadır. Mevcut kredi kartı limitiniz doğrultusunda acil nakit çözümleri arasında yer alan kredi kartı nakit avans çekimi, bankanızın uyguladığı faiz oranı ve nakit çekim ücreti karşılığında kullandırılan hazır bir kredidir. Taksitsiz nakit avans kullanabileceğiniz gibi vade farkı ödeyerek taksitli nakit avans da kullanılabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı nakit avans işlemini bankanızın şubelerinden, telefon bankacılığından, internet bankacılığı ve ATM’lerinden yapabilirsiniz. Kredi kartı işlemleri menüsü altında yer alan nakit avans kısmında ihtiyacınız olan miktarı girdikten sonra bankanız tahsil edilecek faiz tutarı ve kredi kartı nakit çekim ücreti hakkında bilgi vererek onayınızı isteyecektir. Onayladığınız taktirde çektiğiniz tutar hesabınıza aktarılacaktır.

Kredi Kartı Nakit Çekim Ücreti Ne Kadardır?

Kredi kartı nakit avans işleminde uygulanan kredi kartı nakit çekim ücreti bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Kredi kartı nakit çekim ücreti, nakit çekilen tutarın % 3,50 ile % 4,00’ ü arasında değişmekte olup ilave olarak da 10 TL civarında işlem ücreti alınmaktadır. Bankanızın web sitesinde güncel uygulanan Kredi kartı nakit çekim ücreti tutarlarını öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Konut Kredisi Devredilir mi? Tüm Detaylar

Acil Para Lazım Olduğunda Kredi Kartı Nakit Avans Çekimi Mantıklı Mı?

İhtiyaç kredisi faiz oranları ve masrafları ile karşılaştırıldığında elbette ki kredi kartı nakit avans çekimimaliyet açısından pek de mantıklı değildir. Ancak acil para lazım olduğunda size 7/24 nakit imkanı sunması nedeni ile aciliyet durumuna göre değerlendirilip kullanılması tavsiye edilebilir.


YORUMLAR YAZ
 • hakan2 sene önce
 • krediye ihtiyacınız var ise msj atmanız yeterli on odeme dahi almıyoruz yerimiz ıstanbul ofimiz sulgazide dir yalan dolanla işimiz yok bizim neyse doğrusu odur 05300802355 numaram budur whatsaptan msj atın donus yapalım sıgotalı sıgortasız emeklı farketmez yardımcı olmaya calsıyoruz

 • Ayla Küçük2 sene önce
 • Acill 8.000 liraya ihtiyacım var yardım edebilecek varsa lütfen Allah rızası için bana ulaşsın