• YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  49040,405
  % 0,65
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54

Acil Paraya İhtiyacım Var Nasıl Bulabilirim?

Acil Paraya İhtiyacım Var Nasıl Bulabilirim?

Kişiler acil paraya ihtiyacım var dedikleri anlarda nasıl para temin edeceklerini çoğu zaman bilemezler. Acil nakit ihtiyacınız varsa elinizdeki tüm imkanları ve olanakları düşünmeniz gereklidir. Banka kredi durumlarınız, kredi kartlarınız, mal varlıklarınız; sizin para ihtiyacınızı giderebilmeniz için birer araç olarak ele alınmalıdır. Bu konuda yeteri kadar fikre sahip değilseniz ve paraya ihtiyaç duyuyorsanız o halde nakit ihtiyacınız olması halinde nasıl hızlıca para bulacağınıza dair ip uçlarını bu yazıyı okuyarak edinebilirsiniz. Ayrıca acil paraya ihtiyacım var diyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Kredilerinizi Gözden Geçirin

Hızlı bir şekilde para bulmanız gerekli ve neren bulacağınıza dair fikriniz yok o halde yapmanız gereken ilk şey acil paraya ihtiyacım var sorusunun nedeni olmalıdır. Para ihtiyacınız bir krediyi kapatmak için varsa ya da bir banka borcunu kapatmak için ise bu durumda başka bir bankanın imkanlarını kullanabilirsiniz. Başka bir bankadan; bankadaki borcunuzu kapatmak üzere, borç kapama kredisi talep edebilirsiniz.

Para gereksiniminiz bir ihtiyaç dahilindeyse bu durumda kredi kartlarınızdan nakit avans çekme limitlerinizi kontrol etmeniz gerekli. Çok yüklü bir nakit ihtiyacınız varsa; bankaların kredi sistemlerini inceleyebilir ve ne kadar kredi alabiliyorsunuz bunu bulduktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Varlıklarınızı Değerlendirin

Kredi almanız için düzenli bir işiniz yok, kredi kartınızdan nakit avans çekemiyorsunuz ya da kısa bir süre önce kredi borcu nedeniyle takibe girdiniz. Bu durumda acil paraya ihtiyacım var diyenlerdenseniz o halde yapmanız gereken mal varlıklarınızı değerlendirmeniz. Arsa, ev ya da aracınız üzerine ipotek koydurarak kısa süre içerisinde para ihtiyacınızı banka kanalları ile karşılamanız mümkün.

Genel olarak acil para ihtiyaçlarını bankalar karşılar. Bankalar; kişilerin malları üzerindeki ipoteği borç bitirince kaldırır. Siz de hızlı bir şekilde paraya ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda mal varlıklarınızı ve kredi durumunuzu iyi bir şekilde tahlil etmelisiniz. Bazı durumlarda kredi notunuz çok düşük olsa da ya da takipte olsanız da bankanın maaş müşterisiyseniz; bankalar sizlere kredi verebilmektedir.

Acil para gerektiği durumlarda birçok bankaya kredi başvurusu yapmak ise doğru bir hareket değildir. Bu durum nedeniyle kredi çıkma imkanını düşürebilirsiniz.