• AMERIKAN DOLARI
  9,7359
  % 1,37
 • € EURO
  11,3415
  % 1,26
 • £ POUND
  13,4124
  % 1,43
 • BITCOIN/TL
  614668,410
  % 3,96
 • ETHEREUM/TL
  40451
  % 1,82
 • RIPPLE/TL
  10.67
  % 1,79
 • ÇEYREK ALTIN
  909,00
  % 2,67
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.632,00
  % 2,74

Affiliate Marketing nedir?

Affiliate Marketing nedir?

Oturduğunuz yerden para kazanmak ister misiniz? Bunu internetten yaptığınız birkaç araştırma ve izleyeceğiniz birkaç eğitim videosuyla Affiliate Marketing sayesinde başarabilirsiniz. Peki, Affiliate Marketing nedir? İşte cevabı…

Affiliate Marketing Türkçe olarak “Satış Ortaklığı” demektir. Kısacası Affiliate Marketing, belirli bir ürünün satışını internet üzerinden gerçekleştirerek yapılan satıştan komisyon almak anlamına gelir. Bu konuda yapmanız gereken Affiliate Marketing hakkında bazı kuralları bilmek ve kendinize ürünlerini satabileceğiniz bir ortak bulmak. Bundan sonrası sizin sosyal medyadaki reklamcılık yeteneğinize kalıyor. Affiliate Marketing’te üç taraf vardır. Bunlardan ilki ürünlerin sahibi diğeri satışları gerçekleştiren kişi yani sizsiniz. Üçüncü kişi ise ürünleri sizden alan ve sizin kar elde etmenize sağlayan müşteriler. Günümüzde pek çok önemli şirket bu yolla ürünlerini pazarlıyor. Sizde Affiliate Marketing sayesinde para kazanmak istiyorsanız sizler için “ Affiliate Marketing’ten nasıl para kazanılır ” sorusunun cevabını araştırdık.

affiliate-marketing-para-kazanma

Affiliate Marketing’te ödemeler genellikle yapılan satışa göre yapılır. Ancak şirkete göre yapılan ödemeler farklılık gösterebilir. Affiliate Marketing ödemeleri kendi içinde dörde ayrılır. Bunlar şu şekilde olabilir.

1. Eylem Başı Maliyeti: Kullanıcıların satıcı tarafından gönderilen ve sizin sayenizde kullanıcılara ulaştırılan form ya da anketlerin doldurulması sonucu size bir ödeme yapılır.

2. Tıklama Başı Maliyeti: Bu ödeme şeklinde ürünlerin sahibi size tıklamalarla sitesine getirdiğiniz trafik nedeniyle ödeme yapar.

3. Müşteri Yaratma Maliyeti: Siteye gelen ve alışveriş yapan müşterileri için yapılan ödemedir.

4. Satış Başı Maliyeti: Adından anlaşılacağı gibi yaptığınız satışlar için üreticiden belli bir ödeme alırsınız.

Affiliate Marketing’in avantajları nelerdir?

Bu işe başlamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sıfır sermaye ile ürün sağlayıcılara başvuru yapabilirsiniz.

Çok kolay dâhil olunabilen bir iştir. Ürün sağlayıcının sitesinden bir form doldurarak işe başlayabilirsiniz. Ancak bunun için kabul edilmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir :  2019 Dul Maaşı Destekleri Nasıl Alınır?

Satıcı olarak herhangi bir üretim sürecinde bulunmanıza gerek yoktur. Sizin tek göreviniz olabildiğince ürün satmaktır.

Affiliate Marketing sayesinde uyurken bile para kazanabilirsiniz. Reklamını yaptığınız ürünler siz bilgisayarın başında olmasanız bile satılmaya devam eder.

Affiliate Marketing nasıl yapılır?

Affiliate Marketing yapmak için iki önemli yöntem vardır. Bunlardan biri bannerlar ile reklam yapmak. Ürünleri satmak için kullanılan en kolay yöntemlerden biri reklamlar ve bannerlardır. Sitenizde ya da blognuzda bulunan bir bölgeye satışın gerçekleşmesi için reklam koyabilirsiniz. Ürünle ilgilenen müşterilerde reklama tıklar ve ürün sağlayıcının sitesine girerler. Eğer ürün satılırsa sizde komisyon alırsınız.

Bir diğer yöntem ise kendi içeriğinize satışa sunulacak olan ürünün linkini eklemektir. Eğer kendi blogunuz varsa ya da içerik oluşturuyorsanız kolaylıkla bunu sağlayabilirsiniz. Eğer siteniz ya da bir blogunuz yoksa bir niche pazarına girerek bu satışları gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında sosyal medya hesaplarınızdan da bu satış yöntemi ile para kazanabilirsiniz.


YORUMLAR YAZ