• AMERIKAN DOLARI
  13,4726
  % 0,71
 • € EURO
  15,2894
  % 0,84
 • £ POUND
  18,2713
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  469458,508
  % -3,82
 • ETHEREUM/TL
  32158
  % -5,90
 • RIPPLE/TL
  7.97
  % -6,22
 • ÇEYREK ALTIN
  1.281,00
  % 0,46
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.129,00
  % 0,52

Balon Ödeme ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Balon Ödeme ile Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır araç alırken en önemli finans kaynağı banka kredileri kabul edilmesi gereken bir unsurdur. Tüketici açısından kredinin geri ödemesi ve ötelenerek ödenmesi mevcut birikimi var ise bunu farklı yatırım alanlarında değerlendirmesine imkân sağlaması demektir. Balon ödeme ile taşıt kredisi, genellikle kullanıcıların en çok tercih ettiği kredi ödeme yöntemlerinden birisidir.

Banka Kredileri Geri Ödemesini Kolaylaştıran Balon Ödeme Nedir?

Taksitlere ayrılan ödeme tutarı belli aralıklarla yapılan toplu ödemelerle desteklenerek ödenecek borcun düşürülmesidir. Balon ödeme tek bir seferde yapılabileceği gibi birden çok defa da yaptırılabilir.

Eğer balon ödeme mesajla üç yıllık vadede her yılın sonuna konulmuş ise bir yıl boyunca daha az ödemeler yapan taşıt kredisi kullanıcısı bu bir yıllık vade içinde bekletilen parayı kullanarak satın alacağı aracın değer artışından yararlanacağı gibi diğer yatırımlarının nakit ihtiyacını da gidermiş olacaktır. Aynı şekilde balon ödemelerle taşıt kredisi kullanan tüketici bu üç yılın sonunda hem kendi aracına binmiş olacak hem de geri ödemelerde kullandığı nakit miktarı ile diğer ihtiyaçlarını ya da yatırımlarını nakit güçlüğü çekmeden gidermiş olarak yönetecektir. Bu şekilde varlık yönetimini sağlamış olacak sermaye sıkıntısına katkı sağlamış olacaktır.

Balon ödeme nedir? Balon ödemesi ile taşıt kredisi nasıl alınır?

Tüketici Balon Ödemeli Krediye Kolay Erişiyor

Günümüzde bankacılık finans kaynaklarının yönetiminde balon ödemeli kredi kullandırma koşulları çok uygun olmakla birlikte taşıtların yetkili satış firmaları ile bankaların yapmış oldukları anlaşmalar sayesinde tüketici çok kolay yoldan balon ödemeli kredi kullanımına erişebilmektedir.

Kazan kazan ilkesi çerçevesinde her iki sektör yani otomotiv ve bankacılık finans sektörü ekonomiye katkılarıyla paranın dolaşımını sağlayarak Devletin önemli gelir kaynakları olan özel tüketim vergisi ve taşıt vergileri diğer vergi gelirleri ve harçlarıyla kazançlar artmaktadır. Bunun yanında çevresel katkı boyutuyla yeni araçların yollara çıkmasıyla çevreye duyarlı yakıt emisyon sorunu olmayan araçlar ile çevre kirliliğine daha az sebep olunması ve eski araçların yavaş yavaş trafikten uzaklaşması da sağlanmış oluyor.

İlginizi Çekebilir :  Kredi Kartı Borcu Yapılandırılması

Balon ödemesi ile konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, ticari kredi çekmek mümkündür. Her bankanın balon ödemeli kredi koşulları birbirinden farklılık gösterdiğini de belirtmek gerekmektedir.


YORUMLAR YAZ