• AMERIKAN DOLARI
  9,7463
  % 1,48
 • € EURO
  11,3353
  % 1,21
 • £ POUND
  13,4214
  % 1,49
 • BITCOIN/TL
  612834,720
  % 4,12
 • ETHEREUM/TL
  40356
  % 1,95
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % 1,49
 • ÇEYREK ALTIN
  896,00
  % 2,90
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.585,00
  % 2,85

Bankalar Dışında Kredi Veren Kurumlar Hangileri?

Bankalar Dışında Kredi Veren Kurumlar Hangileri?

Kredi birçok vatandaş için önemli nakit kaynağıdır. Kredi ihtiyacı birçok vatandaş için günlük gereksinimlerden ibarettir. Ayrıca pek çok banka vermiş olduğu senelik krediler ile hesaplarını döndürebildiklerinden vermiş oldukları faizli bir şekilde geri ödemelerini sağlayarak kendi sermayelerinin de dönmelerini sağlamaktadır. Kredi ihtiyacı olup da daha önce yaşadığı borçlardan ötürü kredi çekemeyen birçok vatandaş ta acil nakit ihtiyaçlarını karşılayamamaya gibi ihtimalleri bulunmaktadır. Bu ihtimalleri bulunan daha önceki borçlarından ötürü sicilleri kötü olan vatandaşların imdadına ise bankalar dışında kredi veren kurumlar yetişmektedir.

Bankalar tarafından kredi alamayan kişiler, daha önce çalışmamış ve ya daha önceden kullanmış olduğu krediyi ödemekte zorlanmış olduğundan ötürü birçok banka vatandaş hakkında kötü sicil raporu verdiğinden bahsetmiş olduğumuz banka dışındaki kurumlardan kredilerini çekebilmektedir. Bu kurumlar geçmiş olduğumuz yıllarda çok az olsa da özellikle bu yıl itibariyle birçok bu tip kurum şirketleri adı altında vatandaşa kredi verebilmektedir. Bizim düşüncemiz hiçbir şekilde sicile bakmadan sadece senet yoluyla kendilerini güvence altına alınacak olan kişilerin vermiş olduğu krediler insanlar tarafından daha kolay elde edilebileceği için önümüzdeki yıllarda da daha fazla yayılacağını düşünmekteyiz.

Banka Dışı Kurumlar Yasal Mıdır?

Bankalar tarafından kredi verilmeyen vatandaşların yaşamış oldukları kredi ihtiyaçları için oluşturulan kredi veren kurumlar yapılan yeni yasal düzenlemeler ile birlikte sizlere istediğiniz oranda kredi sağlamış olabiliyor. Finans şirketi adı altında oluşturmuş olduğu vergi levhasıyla birlikte kredi ihtiyacı olan kişiye istediği faiz oranıyla birlikte kredi çıkışı sunan şirket birçok vatandaşın anlık olarak kredi ihtiyacının da giderilmesini sağlamaktadır. Özellikle büyük holdingler tarafından verilen ve sadece kar amacı için yapılan bu tür firmalar birçok denetim şirketi tarafından denetlendiğinden yasal problemleri bulunmamaktadır. Bankalar kadar da güvenilir olan bu firmalar araştırılıp kamuoyu bilgisini sunulursa en bankalar kadar çok iş yapacağını düşünmekteyiz.

İlginizi Çekebilir :  Kara Liste İçinde Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Senetle Kredi Veren Firmalar Hangileridir?

Büyük holdinglerin yapmış oldukları finansal tutarlar ile birlikte vermiş oldukları kredileri aynı şekilde küçük firmalarda senet yoluyla verebilmektedir. Özellikle de küçük bütçeli kredi ihtiyaçları konusunda oluşturmuş oldukları finansal  hizmet ile birlikte borç para altında kredi ihtiyacını karşılayabilen firmalarda bulunmaktadır. Bu firmalara örnek olarak; “ galericiler, küçük firmalar, kuyumcular, büyük kitleye ulaşan işletmeler” sıralanabilir. Ayrıca hem senet yoluyla hem de borç para ile birlikte kredi ihtiyacı olan vatandaşlara kredi verebilmektedirler. Bu tür işletmelerde en az bankalar kadar yasal ve güvenilirdir. Bunu unutmayarak kafanızda oluşabilecek her türlü sorunu daha önce yapmış oldukları işlere bakarak çözebilirsiniz. Büyük firma ya da tanınmış işletme sahibi olmayan kişiler ile yapacağınız görüşmelerde sonuca varabilir. O halde bankalar dışında kredi veren kurumlar arasında mutlaka seçici olmanızda yarar var.

Banka Dışı Kredi Veren Faktoring Şirketler

Bankalar tarafından kredi ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılamıyor olabilir. Ayrıca hizmet almakta zorlanıyorsanız farklı alternatifler mevcuttur. Bu faktöring şirketler ile nakit ihtiyacınızı anlık olarak karşılayabileceksiniz. Finansal Kurumlar Birliği sitesinden bu şirketlere göz gezdirerek oluşabilen nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu nakit ihtiyacı alma konusunda bankalar kadar zorlanmayacağınızı ve kolay ödeme yöntemlerinin sağlanacağının ön bilgisini sizlere verebiliriz. Bu tür konularda bilgi almaya devam edebilmek için finansbilgi sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.


YORUMLAR YAZ