• AMERIKAN DOLARI
  9,6906
  % 0,88
 • € EURO
  11,2528
  % 0,48
 • £ POUND
  13,3408
  % 0,89
 • BITCOIN/TL
  612637,593
  % 5,22
 • ETHEREUM/TL
  40257
  % 3,97
 • RIPPLE/TL
  10.57
  % 2,17
 • ÇEYREK ALTIN
  905,00
  % 2,23
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.614,00
  % 2,21

Bitcoin Almak Mantıklı mı? Bitcoin Yükselir mi?

Bitcoin Almak Mantıklı mı? Bitcoin Yükselir mi?

Sanal paraların en yoğun yatırım aldığı dönemlerde olmakla beraber en çok BTC yatırımları araştırılmaktadır. Kısaca bitcoin almak mantıklı mı araştırması yaparken karşınıza çıkacak bilgiler sizi yanıltabilir. Çünkü kripto paraların geleceği ile ilgili henüz net bir yorum yapılamamaktadır. Ancak milyonlarca kişinin yatırım yaptığı BTC’nin zaman zaman düşüşe geçtiğini söylemek mümkündür. Buna rağmen bitcoin almak mantıklı mı konusunda karşınıza çıkan her bilgiye göre hareket eden kullanıcıların zarar ettiği bilinmektedir.

Bitcoin Yatırımı Yapmak

Sermayenizi BTC’den yana kullanmak isterseniz ilk olarak bu sanal paranın son 3 yıldaki günlük, haftalık ve aylık analizlerine ulaşmalısınız. Çünkü son derece hareketli bir piyasa olan kripto para piyasası, dünyadaki her türlü gelişmeden etkilenmektedir. Haliyle 2017 yılı sonunda 20 bin dolara kadar çıkan BTC daha sonra düşüş yaşamış ve 3 bin dolara kadar gerilemiştir. Bu nedenle yatırımlarınızı değerlendirirken kapsamlı bir araştırma yapmanız her zaman doğru olacaktır.

Bitcoin Değeri Artar mı?

BTC’nin değer olarak ne zaman artışa geçeceği bilinmiyor. Ancak pek çok uzman yorumu okunduğu zaman bitcoin almak mantıklı mı sorusuna ‘evet’ şeklinde yanıt verdiklerini görebilirsiniz. Sadece 21 milyon adet ile sınırlandırılan ve hala devam eden Bitcoin madenciliği ile beraber değer kaybının artacağı düşünülmektedir. Bu yüzden küçük miktarlarda da olsa BTC almanın doğru olabileceği savunuluyor.

Bitcoin Neden Değer Kaybetti?

Aktardığımız üzere 2017 yılı sonunda muhteşem bir yükselişe geçen BTC’nin daha sonra ekonomik durumlar çerçevesinde aniden düşüşe geçtiği gözlemlenmiştir. Bu durum pek çok yatırımcıyı da mağdur etmiştir. Yine de sabırla bekleyen yatırımcılar 2019 Bitcoin yorumlarını hatta şimdiden 2020 Bitcoin yorumlarını araştırarak yatırımlarını sürdürmektedir.

2020 Bitcoin Yorumları

Uzman yorumcular BTC hakkında şimdiden yorumlarını paylaşmaya başlamıştır. Kimisi 100 bin dolara kadar yükseleceğini savunurken kimisi de sıfır dolara kadar düşeceğini belirtmektedir. Aslında tamamen kişisel analizler yaparak bu süreci değerlendirmeniz gerekir. Analistlerin bitcoin almak mantıklı mı sorusuna verdiği yüzlerce cevap elbette kontrol edilmelidir. Fakat bu sanal paradaki değişimlerin hangi dönemlerde olduğunu ya da hangi dönemlerde ciddi artış yaşadığını öğrenmeniz, daha sağlıklı yatırım yapmanızı sağlayacaktır. Sadece bitcoinde değil diğer tüm kripto paralar için de bu durumun geçerli olduğunu unutmayın.

İlginizi Çekebilir :  Ethereum Hakkında Bilinmeyenler - Ethereum Ne Kadar?

YORUMLAR YAZ