• AMERIKAN DOLARI
  9,6868
  % 0,85
 • € EURO
  11,2584
  % 0,52
 • £ POUND
  13,3347
  % 0,83
 • BITCOIN/TL
  611835,351
  % 5,77
 • ETHEREUM/TL
  40221
  % 3,94
 • RIPPLE/TL
  10.57
  % 2,18
 • ÇEYREK ALTIN
  906,00
  % 2,45
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.619,00
  % 2,40

Blokeli Hesap Nasıl Kaldırılır? Hesaptan Bloke Kaldırma

Blokeli Hesap Nasıl Kaldırılır? Hesaptan Bloke Kaldırma

Banka blokesi her tüketiciyi mağdur eden durumlar arasındadır. Çünkü borçlardan kaynaklı olarak aslında blokeli hesap nasıl kaldırılır sorusu gündeme gelmektedir. Bu yüzden bizler de hesabınıza konulan bloke ile ilgili kapsamlı bilgiler sunmaya çalışacağız. Ek olarak bu blokelerin neden konulduğuna dair detaylı bilgileri de aktarıyor olacağız. O halde blokeli hesap nasıl kaldırılır konusunda yapmanız gerekenleri de yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Banka Hesabına Neden Bloke Koyulur?

Bankalar başta olmak üzere bazı kurumlar, borç tahsili yapabilmek için hızlı yöntemlerden yararlanmaya çalışır. Bu yöntemler arasında en çok kullanılanı ise blokelerdir. Tüketicilerin hesabına haciz konulması anlamına gelen bloke ile borçlar kısa sürede tahsil edilebilir.

Genelde vadesi geçen borçlar nedeniyle banka hesabına bloke konulmaktadır. Yüksek miktarlı borçlar için hesaplarınızın tamamına da bloke konulabilir. Düşük tutarlı borçlanmalar ise hesabınızda yer alan paranın bir kısmına bloke konulmasına neden olur. Bu yüzden var olan borçlarınızı kısa sürede ödemeniz, banka hesaplarınızı güvenliği için gerçekten önemlidir.

Hesaplara Konulan Bloke Nasıl Öğrenilir?

Tüketiciler blokeli hesap nasıl kaldırılır konusunda ciddi bir araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalar dahilinde borçların nereye ödeneceğine dair bilgilere de anında ulaşılabilir. İlk olarak söz konusu blokenin banka mı yoksa bir devlet kurumu tarafından mı konulduğu öğrenilmelidir. Daha sonra borçlu olduğunuz kurum ya da banka ile iletişime geçilmelidir. Genelde vergi borçları nedeniyle bu tür uygulamalara başvurulur. Çünkü e-haciz yöntemi sayesinde kısa sürede mevcut hesaplarınıza kısıtlama getirilebilmektedir.

Bloke Nasıl Kaldırılır?

Blokenin kalkması için öncelikle borçlu olduğunuz banka ya da kurum ile iletişime geçmelisiniz. Borcunuzun tamamını ödemek durumunda olacağınız için borç kapatma kredilerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca borcun tamamı ödendikten sonra blokeyi bırakan kuruma bilgi vermeniz gerekiyor. Ardından da ödemenin yapıldığına dair yazı alacak olan kurum daha sonra bankaya bilgi geçerek blokenin kaldırılmasını talep edecektir. Elbette bu süreçlerin biraz zaman alabileceği unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir :  Devlet Destekli İşler Hangileri? 2019 Fikirleri

O halde blokeli hesap nasıl kaldırılır konusunda en hızlı ve etkili yöntem, borcun tamamının ödenmesidir. Biriken borçlarla ilgili banka veya kurumlar tüketicilere kolaylık sağlamayabilir. Sağlansa dahi hesaptaki bloke, borcun bir miktarı ödenene kadar kalacaktır. Bu nedenle yapacağınız işlemlerin tamamında borçların tümünün kapatılması her zaman önemlidir.


YORUMLAR YAZ
 • semih2 sene önce
 • Bloke aynı gün çözülür arayın yardımcı olalım 5452533164