• AMERIKAN DOLARI
  13,4726
  % 0,71
 • € EURO
  15,2894
  % 0,84
 • £ POUND
  18,2713
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  478688,425
  % -0,97
 • ETHEREUM/TL
  32932
  % -4,12
 • RIPPLE/TL
  8.15
  % -3,22
 • ÇEYREK ALTIN
  1.281,00
  % 0,46
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.129,00
  % 0,52

Dosya Masrafı Olmayan Bankalar Hangileri?

Dosya Masrafı Olmayan Bankalar Hangileri?

Dosya masrafı bulunmayan krediler her zaman tüketicilerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca şubesiz kredi veren bankalar da son zamanlarda tercih edilmeye başlanmıştır. Buna ek olarak dosya masrafı olmayan bankalar üzerinden alacağınız kredilerdeki faiz oranları biraz yüksek olabilir. Çünkü herhangi bir masraf ödemeden alınan bu kredilerde bankalar masraflarını faiz oranlarıyla tahsil edebilir. Dosya masrafı olmayan bankalar ilgili tüm detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Dosya Masrafı Ne Demek?

2014 yılında çıkan bir karar ile bankaların müşterilerden tahsil ettiği ücret olarak tanımlanan dosya masrafı daha sonradan geri talep edilebilmektedir. Ancak bu süreç biraz uzun olabileceği için masrafsız kredilere yoğunlaşan tüketiciler, birden çok bankayı karşılaştırarak en uygun hizmeti alabilmektedir.

Bankaların belirli dönemlerde sunduğu kampanyalar ile beraber dosya masrafı bulunmayan kredilerin sunulmaya devam edildiğini söyleyebiliriz. Kredi miktarının binde 5’ini geçmeyecek şekilde alınan bu masraf örnek olarak 20 bin TL’lik kredide 100 TL olarak tahsil edilir. 100 bin TL’de 500 TL, 200 bin TL’de ise 1000 TL olarak tüketicilerden alınmaktadır. O halde dosya masrafı olmayan bankalar hakkındaki detaylı bilgileri yazımızın devamından takip etmenizi öneriyoruz.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Günümüzde Ziraat Bankası, Fibabanka, Halkbank ve Şekerbank, masrafsız kredi kampanyaları düzenleyebilmektedir. Ancak bu bankalar masraf yerine hayat sigortası ve farklı sigortaların yaptırılmasını talep edebilir. Haliyle faiz oranlarını kontrol etmeden başvuru yapmanız önerilmez.

Enpara Masrafsız Kredi

QNB Finansbank’ın en kapsamlı uygulaması olan Enpara, birçok işlemde kesinti veya masraf talep etmez. Bankacılık masraflarından kurtulmak isteyen tüketicilerin başvurduğu Enpara uygulamasında EFT ve havale ücreti yoktur. Ayrıca hesap işletim ücreti de alınmamaktadır. Bu nedenle 50 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli masrafsız kredilerden yararlanmak için başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

CEPTETEB Masrafsız Kredi

Sıfır masraflı kredi sunan ve TEB uygulaması olan CEPTETEB, 36  ay vadeli kredi sunmaktadır. Bu nedenle tüketiciler dosya masrafı olmayan bankalar arasında Türkiye Ekonomi Bankasını da tercih etmektedir. Faiz oranlarındaki rekabeti de artıran TEB bankasının dönemsel olarak çeşitli kampanyalar sunduğunu da unutmayınız. Yine de güncel bilgilerden yararlanmak için bankayla görüşme yapabilir veya sitemizi anlık olarak takip edebilirsiniz.


YORUMLAR YAZ