• AMERIKAN DOLARI
  9,7673
  % 1,69
 • € EURO
  11,3583
  % 1,46
 • £ POUND
  13,4379
  % 1,62
 • BITCOIN/TL
  615634,420
  % 4,72
 • ETHEREUM/TL
  40516
  % 2,37
 • RIPPLE/TL
  10.68
  % 2,10
 • ÇEYREK ALTIN
  898,00
  % 2,78
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.592,00
  % 2,74

Döviz İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Döviz İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzde artık ekonomik açıdan uluslararası sermaye sistemine kendimizi endekslediğimiz için döviz işlemlerinin önemi oldukça artmaktadır. Dolar ve Euro cinsinde yapılan TL işlemleri ile birlikte ortaya çıkan kur işlemleri birçok yatırımcı için önemli duruma gelmektedir. Döviz işlemleri ile ilgili olarak özellikle de Forex üzerinden daha yatırımlı bir şekilde yapıyorsanız daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Birçok döviz üzerinden kazanç elde edebilirsiniz fakat yapacağınız yatırımlarda öncelikli olarak sizlerin en çok hangi döviz üzerinden kazanç sağlamanız gerektiği önemli olduğundan sizlerin döviz üzerinde oldukça dikkatli ve emin adımlar atmanız gerekmektedir.

Döviz Yatırımı Nasıl Yapılır

Döviz yatırımı yapmak birçok insanın yatırım konusunda en çok istediği ve doğru bir şekilde yapıldığı zaman ortaya çıkan durumlar döviz yatırımlarını bunun ile birlikte kazançlarını tetiklemektedir. Döviz yatırımına başlamak için öncelikle herhangi bir bankadan bir döviz hesabı açabilir ve döviz işlemlerinin algoritmasını çözebilirsiniz. Yapacağınız döviz türüne göre banka hesabınızı açtıktan sonra günden güne belli zaman aralıklarıyla alım satım yaparak kazancınızı katlayabilir oldukça iyi şekilde kar edebilme şansınızı yaratabilirsiniz. Yapacağınız alım satımlarda özellikle de küçük yatırımcılara yapılan en zor olaylardan bir tanesi ise hesap işletim ücretlerin yapılan yatırımlar üzerinden kesilmesi ve bu durumda zaman geçtikçe büyüyerek oldukça büyük paralara denk gelerek yatırımcılarının karlarının düşmesi olarak açıklanmaktadır. Yabancı para birimlerine yapılan yatırımlar döviz üzerinden her zaman daha karlı olacağından yapacağınız yatırımlarınızda profesyonel olarak yarar sağlaması ve alternatif bir seçenek olabilmektedir.

Döviz İşlemlerini Banka ile Yapmak Mantıklı mı?

Yatırım amaçlarınızı en başta belirlemiş olduğunuz da sizlerin istemiş olduğu vade tercihleriniz ile birlikte döviz toplama ve tutma işlemlerini bankalar ile birlikte aracı kurumlar vasıtasıyla da fiziki olarak yapabilirsiniz. Fiziki olarak evinizin ya da ofisinizin içerisinde bulunan döviz işlemlerini tutabilirsiniz bu durumda da çalınma ya kaybolma işlemlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Birçok aksaklığı da ortadan kaldırabileceğiniz gibi bankalarda yapacağınız alım satımların kar oranlarından daha çok paranızın değerini de koruyabilir ve bankanın vereceği faiz oranları ile de dolarınızın üzerine para eklenmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Vadeli Faiz Oranları 2019 - Güncel Bilgiler

Döviz Yatırımı Para Kazandırır Mı?

Döviz yatırımlarınızı belli zamanlarda doğru hamleler ile alım satım yaparak kar edebileceğinizi sizlere en iyi şekilde açıkladık. Bu durumların dışında döviz yatırımlarınızı belli vadelerde tasarruflarını sağlayarak değerlerin korunmasını en iyi şekilde büyük ölçüde yardımcı olabilirsiniz. Örnek olarak yapmış olduğunuz alım satım işlemlerinizde tasarruflarınız dolar şeklinde tutulmaktadır fakat her geçen gün kazanarak ilk yatırdığınız paradan daha büyük paralar kazanıyorsunuz bir yandan da Euro kuru alıp başını gidiyor ve siz aslında tasarruflarınızdan da kar etmek istiyorsunuz. Yapmış olduğunuz yatırımlarınızda elde ettiğiniz tasarrufları Euro’ya çevirerek 2 kere kar edebilirsiniz. Ana paranız hesabınızda kalacağını ve sadece tasarruflarınızdan kar işlemi yapacağınızı unutmayınız.

Alım Satım İşlemleri için Zamanlamayı İyi Yapın

Paranızın her kuruşu sizler için çok önemli olduğunu en iyi siz biliyorsunuz. Bu yüzden yapacağınız alım satım işlemlerinde kurların anlık olarak takibini çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Ortaya çıkarmış olduğunuz karları ekonomik takvim orantısıyla yapıp sizlere ve çevrenizdeki kişilere fiyatlandırma anlamında profesyonel bir şekilde ilerlemeniz sizler için oldukça önemlidir. Kar olarak değil de zarar olarak düşündüğünüz yatırımlar için asla işlem yapmamanız sizler için oldukça önemlidir. Faiz açıklamasıyla ilgili olarak yapmış olduğunuz para birimi değerleri sizler için önemli olduğundan zamanlamanızı çok iyi ayarlamalasınız. Döviz işlemlerinin önemini en iyi şekilde kavradığınız ve doğru döviz yatırımları ile kazanabileceğinizi düşünmekteyiz.


YORUMLAR YAZ