• AMERIKAN DOLARI
  9,6771
  % 0,75
 • € EURO
  11,2408
  % 0,40
 • £ POUND
  13,3195
  % 0,72
 • BITCOIN/TL
  610132,302
  % 5,36
 • ETHEREUM/TL
  40110
  % 3,57
 • RIPPLE/TL
  10.56
  % 1,76
 • ÇEYREK ALTIN
  907,00
  % 2,56
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.623,00
  % 2,49

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olduğu için bankalara başvuruda bulunamayan tüketiciler için artık yeni yöntemler geliştirilmiştir. Bu süreçte düşük kredi notuna kredi veren bankalar araştırılarak detaylı bilgi alınmalıdır. Çünkü bu bankalar tüketicilere kısa sürede kredi vererek acil nakit ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Aslında düşük kredi notuna kredi veren bankalar son dönemlerde sıkça tercih edilmektedir.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notunun düşük olmasından kaynaklı kredi alamayanlar için kolay kredi veren bankalara başvuruda bulunulabilir. Bu bankalar evrak ve talep etmeden hızlıca kredi taleplerini karşılamaktadır. Ancak bu süreçte teminat veya kefil göstermeniz gerekecektir. Ayrıca gelirinize göre düşük tutarlı kredilerden ancak bu şekilde yararlanabilirsiniz. Aslında düşük kredi notuna kredi veren bankalar sundukları hizmet sayesinde pek çok tüketicinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Teminatla Kredi Almak

İhtiyacınız olan kredi için teminat göstermeniz gerekebilir. Bu süreçte kredi ödemelerinde riskin azaltılması amaçlanır. Bankalara teminat göstererek kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin genelde kredi alabildiği bilinmektedir. Elbette söz konusu taşınmaz malların da krediye uygunluk şartlarını taşıması gerekiyor. Bankaların gayrimenkul uzmanlarından uygunluk şartlarının taşınıp taşınmadığını öğrenebilir ve krediye uygunluk raporuna göre başvurunuzu yapabilirsiniz.

Teminatlarda Bulunması Gereken Özellikler

Bankalara teminat olarak gösterilecek taşınmazların konut olması durumunda nitelik bakımından mesken olarak geçmesi gerekir. İş yeri ise kat mülkiyetine sahip olmalıdır. Ayrıca taşınmazın bir gayrimenkul olması halinde projeye aykırı olan ek yapılarının düzenlenmesi gerekir.

Kefille Kredi Almak

Bankaya kefil olarak gösterilecek kişinin kredi puanı yüksek olmalıdır. Elbette bu süreçte bankalara mevcut borçlanmalarının olmaması gerekir. SGK kaydının bulunması ve gelir belgesini de bankaya sunması gerekecektir. Bu şartlara uyum sağlayan kefil ayrıca eşinin yazılı olarak rızasını da almalıdır Günümüzdeki pek çok banka bu şartı uygulamaya başlamıştır.

İlginizi Çekebilir :  Havale Nedir - Nasıl Yapılır?

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Başta Aktifbank’ın N Kolay Kredi uygulaması olmak üzere enpara.com, İNG Bank e-kredi ve TEB’in CEPTETEB uygulamaları sayesinde kredi alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu bankalar arasında sadece İNG Bank, birtakım değerlendirmeler yaptıktan sonra kredi sunabilmektedir. Genel olarak kefil ya da evrak talep etmedikleri için her tüketicinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. O halde düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasından görüşmeler yaparak en uygun faizi sunan bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz.


YORUMLAR YAZ