• AMERIKAN DOLARI
  9,7530
  % 1,55
 • € EURO
  11,3490
  % 1,36
 • £ POUND
  13,4235
  % 1,51
 • BITCOIN/TL
  614962,305
  % 5,00
 • ETHEREUM/TL
  40491
  % 2,63
 • RIPPLE/TL
  10.67
  % 2,19
 • ÇEYREK ALTIN
  911,00
  % 3,01
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.641,00
  % 2,99

En Düşük Konut Kredisi 2019

En Düşük Konut Kredisi 2019

Yakın zamanda yapılan büyük faiz indirimiyle konut kredisi ve diğer krediler sıklıkla gündeme gelmektedir. Konut kredisi ile uygun faiz oranlarından yararlanabilir, ev sahibi olmak için bir adım daha atabilirsiniz. 10, 20, 30 yıl vade imkânı tanıyan bankalarla en düşük konut kredisi 2019 yılında da geçerliliğini koruyor. Kira ödemek yerine artık ev sahibi olma fikrine kapılan bireylere destek amaçlı konut kredisi veren bankalar birçok vergiden muaf olan kredileri sizler için önünüze sunuyor. Belirlenen evin gerekli belgeleri tam olduktan sonra, bankanın da sizi kredi puanınızı yeterli gördükten sonra yararlanabileceğiniz konut kredileri ile bankanızın uygun faiz oranlarıyla aylık taksitlerle ev sahibi olmaya biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Çoğu kişinin bilmediği, konut kredisi alımlarında bireylerden peşinat bir ödeme alınmaktadır. Alınması uygun görülen evin bedelinin %20’si gibi bir ödeme yapılması gerek görülmekte. Bu ödemenin yapılmasıyla beraber geri kalan %80 için bankalar kredi olanağı sunabiliyor.

En Düşük Konut Kredisi 2019

Her banka dönem dönem kredi kampanyaları yapmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde düşük faizlerden ve diğer dönemlere göre daha düşük konut kredilerinden yararlanabilirsiniz. En düşük konut kredisi 2019 yılında bankaların yapmış olduğu kampanyalarla değişiklik gösterebildiği gibi sunmuş oldukları vade farklarıyla da dikkatleri üstlerine çekmeyi çoğu zaman başarabilmektedirler. Diğer kredilere göre konut kredileri birçok vergiden muaf olduklarından da çok tercih edilmektedir. Vergilerden muaf bir şekilde uygun faiz oranlarıyla 2019 yılında konut kredileri başvuruları artış göstermektedir.  En düşük konut kredisi 2019 yılında güncel faiz oranlarıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Ziraat Bankası 120 ay vadeli kredilerde sunmuş olduğu %0,99’luk aylık faiz oranıyla uygun fiyatlara konut kredisi sağlamaktadır. Ziraat Bankasının yanında ING %1,34; Yapı Kredi %1,35 gibi 100.000 TL’lik bir tutarda faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  KOSGEB Faizsiz Kredi 2019 Başvurusu

En Uygun Konut Kredisi ve Faiz Oranları 2019

Son dönemlerde yapılan faiz indirimleri ile de konut kredilerindeki faiz oranları çok daha uygun yerlere gelmiş, ev sahibi olmak isteyen birçok bireyin de hoşuna gitmiştir. Bu konut kredilerinde sunulan faiz oranlarını belirtecek olursak, Ziraat Bankası 500 bin liraya kadar olan kredileri yüzde 0.99 faiz oranıyla kredilendireceğini belirledi. 1 milyondan fazla olan kredilerde de bu faiz oranı yüzde 1.39 olmaktadır. Ziraat bankasının uygun faiz oranları dışında Vakıfbank, 500 bin liraya kadar olan kredileri aylık 0.99 olarak belirlemiş bulunmakta. Ayrıca Halkbank, 60 aylık vade imkânıyla birlikte yüzde 0.99’dan başlayan konut kredilerine yer vermektedir.

Konut Kredisi Kullanım Şartları

Konut kredisi alınırken, bankalar tarafından alacak kişinin kredi notuna bakılır. Yüksek kredi notuna sahip bireyler konut kredisinden yararlanabilirler. Yine de banka kendisini güvence altına alabilmesi için de borç ödenmemesi gibi bir durumda teminata ev koyulur. Herhangi sıkıntılı bir durumda da ev, bankanın eline geçebilir. Kredi notunun düşük olduğu bireyler ise çoğu zaman birçok bankadan konut kredisi alma hakkını kazanamazlar. Bu gibi risklere girmek istemeyen bankalar bireylerden birtakım belgeler istemektedir.

Bu belgeler arasında; konut kredisinden yararlanabilmeniz adına gerekli olan eve ait kat mülkiyeti. Ev proje aşamasında, inşaat halinde ise bu gibi durumlarda da kat irtifakı tapusu gerekli görülmektedir. Bunların yanında konut kredisini ödeyebileceğinize dair maaş bordronuz, nüfus cüzdanınız ve ikametgâh belgeleriniz ile başvurularda yerinizi alabilirsiniz. Yüksek vadeli seçeneklerle bankalar kolay bir şekilde konut kredisinden yararlanabilmenizi sağlamaktadır. Bu vadeler bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak 10 yıl vadeyle seçilen konut kredileri bulunmaktadır fakat 20 yıllık ve 30 yıllık vadeli seçeneklere de yer verilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası SMS İle Kredi

YORUMLAR YAZ
 • Zaza6 ay önce
 • Üç gelsin pubg mobile