• AMERIKAN DOLARI
  9,7555
  % 1,57
 • € EURO
  11,3436
  % 1,30
 • £ POUND
  13,4237
  % 1,52
 • BITCOIN/TL
  615315,377
  % 4,97
 • ETHEREUM/TL
  40545
  % 2,70
 • RIPPLE/TL
  10.68
  % 2,31
 • ÇEYREK ALTIN
  897,00
  % 3,01
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.637,00
  % 2,91

Ethereum Hakkında Bilinmeyenler – Ethereum Ne Kadar?

Ethereum Hakkında Bilinmeyenler – Ethereum Ne Kadar?

Ethereum üzerinde yapacağımız genel bilgi araştırmasıyla birlikte şuan için günümüzde finansal aşamalarda ne kadar ücretler üzerinden yatırımcılarını sevindirdiği ve bu sayede oluşabilecek birçok finansal durumu sizlerin bilgisine sunacağız. Ayrıca Ethereum hakkında bilinmeyenler konusunda da ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ethereum’un çıkış yıllarına gidersek ilk olarak Kuzey Amerika da düzenlenen Bitcoin konferansında sunumu yapılan ve oldukça ilgi gören Ethereum o yıllar ile birlikte birçok kişi tarafından bilinen bir sistem olmaktadır. Ethereum en az Bitcoin kadar yaygınlaşan ve gündelik yaşantıda oldukça fazla kullanılarak kripto para birimi haline gelen ve Kripto İşletim sistemi olan Ethereum hızlı bir şekilde tüm dünya üzerine yayılmaktadır. Ethereum sisteminin amacı tüm kripto para sistemlerine güç kaynağı oluşturarak yeni altcoinlerin üretilmesi ve sistemler için oluşturulan yazılımların ise çoğalması olarak adlandırılmaktadır.

Ethereum ve Özellikleri

Ethereum sisteminde oluşturulan kişisel veriler bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından kullanılmasına engel koyarken farklı amaçlar tarafından da yazılımlar oluşturmasının önüne geçmektedir. Bankalar üzerinden yapılmış olan tüm işlemleriniz kayıt altına hatta ve hatta erişilebilir bilgiler olarak kayda geçse de Ethereum tarafında yapmış olduğunuz hiçbir işlem erişilemez ve kayıt altına alınmaz. Ethereum sistemi ile bu işlemler arasında oluşturulan dağınık ve anonim pek çok farklı cihaz bulunmaktadır. Bu yüzden hangi işlemin hangi cihazdan yapılacağı bilenemediğinden bu tür bilgilerinde erişilebilmesi mümkün değildir. Tüm kripto para sistemleri gibi Ethereum sistemi de merkezsiz ve yazılımlarının sürekli olarak gelişebildiği bir kripto para olarak bilinmektedir. Bir başka değişle kripto para birimlerinin yakıt tarafı Ethereum tarafından kullanılmaktadır. O halde Ethereum hakkında bilinmeyenler konusunda yeni bilgilere de yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Madencilik aynı diğer kripto para sistemlerinde de olduğu gibi önemli ve sıklıkla yapılması gereken bir sistemdir. Bu sistem sayesinde ellerinizde bulunan kripto para birimlerinin sıklığını arttırabildiğiniz gibi oluşabilecek birçok probleminde önüne geçebilirsiniz. Ethereum madenciliği konusunda sizlere verebileceğimiz bilgiler şu şekildedir; Ethereum madenciliği aynı Bitcoin mantığıyla birlikte ilerlemektedir. Süreklilik ve güvenliklerin önemi için kullanılması önemli olan madencilik birçok kişi tarafından yapılabilecek bir sistem haline gelmektedir. Bitcoin madenciliği ve Ethereum madenciliği arasında olan tek fark; Bitcoin sisteminde özel üretim cihazlar ile yapılan madencilik, Ethereum sisteminde ekran kartı (GPU) ile yapılmaktadır. Ethereum madenciliğinde günden güne değer azalıyorsa bu madencilik sisteminin arttığının bir göstergesidir. Bu yüzden günümüzde oluşabilecek max seviyede Ethereumları iyi şekilde analiz ederek daha fazla Ethereum üretmeyerek oluşabilecek değer seviyelerini de aşağılara çekmememiz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Kripto Para Nedir? Bitcoin ile Altcoin Arasındaki Farklar

Ethereum Nasıl Üretilir?

Ethereum, dışarıdan bakıldığı zaman neredeyse Bitcoin üretimiyle aynı görünse de bir takım küçük farklılıklardan ötürü Ethereum üretimi diğer kripto para üretimlerine göre daha da avantajlı görünmektedir. Ethereum üretimini gerçekleştirmeden önce ilk olarak Ethereum cüzdanı oluşturup, üretiminiz için gerekecek olan programları yükledikten sonra Ethereum üretimine başlayabilirsiniz. Bireysel olarak başlayacağınız üretiminiz ile ilgili olarak ise üretim havuzunuza dahil olarak üretiminizi arttırabilir ve Ethereum üretiminizi sıklaştırabilirsiniz. Ethereum üretimi için farklı ve özel cihazlardan ziyade sadece iyi bir ekran kartına sahip olsanız yeterli olmaktadır.

Günümüzde sıkça görülen Ethereum hakkında bilinmeyenler ve sanal para yorumları sayesinde Ethereum üretimi konusunda daha fazla bilgi alabileceğiniz gibi Ethereum ağına bağlanarak da gerekli işlemleri yapabilmektesiniz. Ethereum ağı yapısına girmenin pek çok yolu olduğu gibi en kolay yollardan bir tanesi de Mist adı verilen tarayıcı yapısına bağlanarak tarayıcıyı kullanmaktır. Mist tarayıcısı, Ethereum konusunda birçok bilgi akışını ve denetimini sağlamaktadır. Ethereum ticaretini yapmanın yanı sıra, akıllı sözleşmeler oluşturma, bu sözleşmeleri dağıtma ve kullanma konularında yardımcı olmak ile birlikte iyi bir ara yüz ve dijital cüzdan sağlamaktadır. Mist tarayıcısının Ethereum sistemine sağlamış olduğu kolaylıklardan bir tanesi de diğer Blockhain uygulamalarının erişimini açarak oluşabilecek farklılıkları göstermelerini sağlamaktadır.

Ethereum Sanal Makinesi

Ethereum tarafından bir takım işlemler yapabilmek amacıyla sınırlı sayıda Blockhainler tasarlanarak sadece dijital para birimlerinde kullanılmak üzere geliştirerek sanal makine içerisinde uygulamayı tasarlayıp uygulama konusunda işlem yapmasını sağlamaktadır. Örnek olarak Bitcoin ve diğer aklınıza gelebilecek olan Kripto para birimleri konusunda sadece eşler arası ödemelerde kullanılması için geliştirilen sanal makinesi karmaşık yapıda olan birçok kripto para platformunda da aktiflik göstermektedir. Ethereum kurucularından biri olan Virtual Machine, Blockhain uygulamaları tarafında oluşturma süreci içerisinde hiç olmadığı kadar sanal makine ile kolay bir hale getirmektedir. Sanal makine ile farklı uygulamaları ayrı ayrı kullanmak ve Ethereum sistemini farklı bir yapı kazandırmak yerine sanal makine dizinin hepsini bir anda geliştirerek Ethereum platformlarını bir dizinde birleştirdi.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin Almak Mantıklı mı? Bitcoin Yükselir mi?
Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kripto Para sistemlerinin günümüzde oldukça fazla şekilde finansal işlemlerde kullanıldığını ve ticaret hayatının önemli bir parçası haline geldiğini sizlere detaylı bir şekilde açıklamıştık. Özellikle de bir önceki yazımızda Bitcoin Kaç Tl? Bitcoin Kaç Dolar? Adıyla konu başlığı açmış olduğumuz yazımızda Bitcoin tarihi hakkında detaylı bir bilgilendirmeyle birlikte şimdiki yazımız ile birlikte kripto para dünyasında en çok kullanılan iki kripto paradan birinin hem tarihçesini sizlere açıkladık hem de iki kripto para işleyişinin karşılaştırmasını yapacağız. Bitcoin sistemi ile Ethereum sistemi arasında oluşan temel farklar şu şekildedir;

 • Bitcoin sistemi ile yapacak olduğunuz temel hareketler belli iken, Ethereum sistemi ile çok farklı yazılımları bir araya getirerek yeni sistemler ve farklı kripto paralar üretebilirsiniz.
 • Ethereum sistemi Bitcoin’e göre daha yazılımsal seviyeleri üst noktada olan, daha çok yeniliğe açık olan bir sistemdir.
 • Bitcoin üretirken sistemlerin işlemcisinin ne kadar kuvvetli olduğu bakılırken, Ethereum madenciliğinde ise üreticiler arasında denge durumuna bakılarak işlem yapılmaktadır.
 • Bitcoinler arasında oluşturulan bloklar yaklaşık olarak 10 dakikayı alırken Ethereum blokları arasında ki süre ise 15 saniyeyi geçmemektedir. Kısacası Ethereumların oluşma süreleri Bitcoinlere göre çok daha kısadır.
 • Ethereum fiyat ile Bitcoin fiyatı arasında da ciddi bir kur farkı bulunmaktadır.

Bu sıralamalar yapılan analizler sonucu arttırabilir ve Bitcoin ile Ethereum arasında oluşan farklılıklar gözler önüne serilebilmektedir. Fakat ortaya çıkan bu maddeler her iki kripto para arasında yaşanılan en gözde farklılıklar olduğundan ötürü bizlerin ilk olarak bunları bilmesi çok önemlidir. Bu tür ana başlıklı maddeler üzerinden her iki kripto para sistemini çözebileceğiniz gibi oluşabilecek farklılıkları da öngörerek çevrenizdekileri bu şekilde tanınmaları oldukça önemlidir.

1 Ethereum Kaç Tl?

Günümüzde yapılan kripto para ticaretlerinde kullanılan finansal türlerden biri olan Ethereum anlık kuru üzerinden Ethereum Tl cinsine çevirerek yapılacak işlemlerde Tl üzerinden devam edilmesini sağlamaktadır. Sektör içerisinde oluşan dalgalanmalardan ve olası finansal yatırımlardan oldukça çok etkilenen Ethereum bazı anlarda yaşamış olduğu finansal dalgalanmalarda da bu tip durumlara bağlayarak yüksek değerleri görebilmektedir. Piyasa üzerinden oldukça etkisi bulunan Ethereum çoğunlukla yatırım amaçlı kullanılsa da oluşabilen değerlere göre finansal anlamda da oldukça etki yaratabilmektedir. Günümüzde Ethereum alanında finansal yatırım yapan pek çok iş adamı bulunsa da oluşan dalgalanmaları günü güne takip edip raporlayarak sistemsel bir döngüye çevirmek isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Dünya üzerinden yayımlanan bildirilere ve özellikle Ethereum sistemi tarafından finansal edilen ülkelerin yapmış oldukları hareketlere göre şekil alan Ethereum, kafalarda Ethereum kaç tl  şeklinde soruya cevap olarak bugünün piyasa değeriyle 1 Ethereum = 1,189,46 TL olarak finansal edilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Yeni Kripto Paralar - Yeni Sanal Paralar

1 Ethereum Kaç Dolar?

Türkiye üzerinde kullanılmış olduğu kadar yurt dışında da hatta bazı ülkelerde Türkiye’den daha fazla şekilde kullanılan Ethereum, Tl çinisinden değil de dolar cinsinden işlem görerek birçok ülke çapında Dolar kuru tarafından takibi yapılmaktadır. Türkiye üzerinde yapılan finansal gelişmeler ile birlikte aynı işlemler yurt dışında daha büyük paralara yapılırken Ethereum kaç dolar şeklinde sorularda cevap aramaktadır.

Yazımızın başından beri Ethereum hakkında hem tarihsel bir bilgi hem de gündelik bir bilgi oluşturduğumuz bu yazımızda sizlerin Ethereum konusunda kafanızda hiçbir soru işareti kalmamasını önemsemekteyiz. Ethereum konusunda yurt dışında yaşanan gelişmeler çok daha büyük şekilde oluşurken ortaya çıkan hareketlendirmeler ile birlikte de asıl amacın finansal değerlerin yükselmesine olanak sağlanmış olduğu da aşikardır. Ethereum analizlerimizde yapmış olduğumuz raporlamalar ile Ethereum değerlerinin son zamanlarda azaldığını fakat yapılacak olan büyük finansal yatırımlar ile hareketlenmelerin olduğunu görmekteyiz. Yurt dışı bazında yaşanan gelişmelerin daha fazla olduğu tekrar tekrar söylerken yurt dışı olanaklı baktığımızda 1 Ethereum = 215,78 $ olarak bilinmektedir. Bu fiyat kuru bugün itibariyle olduğunu ilerleyen günlerde yaşanabilecek değişimlere göre fiyatın değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz. Son olarak Ethereum hakkında bilinmeyenler konusunda sitemizi takip etmeyi sürdürebilirsiniz.


YORUMLAR YAZ