• YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  49018,625
  % 0,68
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54

Ethereum ve Ripple Tahminleri – ETH ve XRP Yükselir mi?

Ethereum ve Ripple Tahminleri – ETH ve XRP Yükselir mi?

Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artarken yatırımcılar Ethereum ve Ripple tahminleri üzerinde yoğunlaşmaktadır. Haliyle yatırım yapmak isteyenler son dönemlerde hareketlenen bu iki sanal parayı araştırarak aksiyon almaktadır. Bizler de bu yazımızda her iki kripto parayla ilgili yapılan tahminleri ve analizleri paylaşıyor olacağız. Ayrıca Ethereum ve Ripple tahminleri kapsamında ihtiyacınız olan her bilgiyi de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ethereum Tahminleri

Sanal paralarla ilgili değişim grafikleri en çok yatırımcıları ilgilendirmektedir. Çünkü günlük, haftalık ve aylık olarak takip edilmesi gereken bu grafiklerden çıkarılacak sonuçlar aslında sanal paraların nasıl ilerlediğini gösterebilir. Yine bu süreçte Ethereum yatırımı yapacak olanların daha önceki yıllara göre değişim grafiklerine bakması mantıklıdır.

Öncelikle Ethereum ve Ripple tahminleri kapsamında Ethereum’u incelediğimiz zaman 200 ile 240 dolar arasında seyrettiğini görebilirsiniz. Geçtiğimiz 2 yıl içinde ciddi kayıplar yaşayan bu sanal para 2017 yılında 750 dolara kadar yükselmiştir. Oysa şu sıralar 230 dolar bandından yatırım aldığı için yatırımcıların güveni doğal olarak sarsılmıştır. Uzmanlar da Ethereum tahminleri 2020 konusunda şimdiden görüşlerini paylaşmaktadır.

Uzmanlardan Ethereum Tahminleri

Ünlü yorumcu Steven Nerayoff, ETH ile ilgili yaptığı tahminlerle sık sık gündeme gelmektedir. Nerayoff geçtiğimiz yıl CNBC’ye röportaj vermiş ve bu röportajda BTC’nin 3000 dolara kadar yükseleceğini savunmuştur. Oldukça yüksek bir rakam olsa da ETH’nin bu potansiyele sahip olduğunu dile getirmektedir.

John McAfee ise ETH’nin yükselmeye devam edeceğini söylemiştir. Geçtiğimiz Şubat ayında ETH hakkında demeçler veren McAfee, Ethereum’un niteliklerine güvendiğini aktarmaktadır. 2020 ETH tahminleriyle ilgili en çarpıcı tahmin ise Bobby Ullery’den gelmiştir. 2020’de 11 bin dolara kadar yükselme bekleyen Bobby, BTC’nin market çapından çok daha fazla bir rakamla karşılaşacağını savunmaktadır. Elbette Ethereum ve Ripple tahminleri karşılaştırıldığında hangi yorumların hangilerinin mantıklı olduğuna sizler de karar verebilirsiniz.

Bobby’den sonra çok daha farklı bir tahminle gündeme gelen analist Brian Schuster, 100 bin dolara kadar yükseliş beklediğini ve hatta bu yükselişin 1 milyon dolara kadar çıkacağını söylemiştir. Ayrıca altın gibi değerli bir maden olacağını dile getiren Schuster, 2020’den sonra tüm mevcut para birimlerinin ETH ile değişeceğini de aktarmıştır.

Son tahmin ise Roger Ver’den gelmiştir. ETH’nin 2019 sonuna kadar BTC’yi geçebileceğini söyleyen Roger Ver, istikrarın 2020 yılında da devam edeceğinden bahsetmektedir.

Uzmanlardan Ripple Tahminleri

Ripple, sanal para piyasasına girdikten sonra hızlı bir yükseliş aşamasına geçmiştir. Öyle ki 2017 yılında 3,80 dolara kadar yükselen XRP, son 2 yıldır 0,3 ile 0,5 dolar bandında seyretmektedir. Haliyle yatırımcılar Ethereum ve Ripple tahminleri arasında kalırken en çok yatırım alan bu sanal paraların uzman yorumlarını da araştırmaktadır.

XRP ile ilgili öncelikle Tone Vays adlı kullanıcının yorumları dikkat çekmektedir. Ripple’ın BTC ile karıştırılmaması gerektiğini söyleyen Vays, XRP’nin bir Blockchain bile sayılmadığını dile getirmektedir. Ayrıca Ripple’ın güvenilmez bir sanal para olduğunu da söyleyen kullanıcının, bu sanal paradaki düşüşlerin devam edeceğini savunduğu görülmektedir.

Aslında uzmanlar Ripple yorumlarından uzun bir süredir uzak kalmayı tercih etmiştir. Ancak ünlü bir analist olan ve Crebidle Crypto kullanıcı adını kullanan bu isim, XRP’nin ciddi bir yükselişe geçeceğini söylemektedir. Ayrıca BTC’nin Ripple ile paralel olarak ilerlediğini söyleyen Crebidle, bu takibin devam etmesi halinde sanal paranın 100 kattan daha fazla değer kazanacağını savunmaktadır. Elbette Ethereum ve Ripple tahminleri konusunda çok daha ayrıntılı bilgilere ulaştıktan sonra yatırım yapmanız gerektiğini unutmayın.

Ethereum Yükselecek mi?

Kripto para birimlerindeki değişimler anlık olarak takip edilmelidir. Ancak bu şekilde bir sanal paranın yükselip yükselmeyeceği anlaşılabilir. Ayrıca her geçen gün Ethereum’un değer olarak az da olsa arttığı söylenebilir. Belirttiğimiz üzere 2 yıl önce 800 dolara kadar yaklaşan Ethereum şu sıralar 230 dolara kadar gerilemiştir. Bu düşüşün yeni düşüşleri meydana getirip getirmeyeceği bilinmediği gibi ETH hakkındaki yorumlar da sürekli gözlemlenmelidir.

Günümüz yatırımcıları Ethereum ve Ripple tahminleri konusunda araştırma yaparken karşılaştığı bilgilerin doğruluğundan da emin olmalıdır. Analistlerin paylaştığı röportajlar bu anlamda kontrol edilebilir. Genelde Twitter üzerinden paylaşım yaptıkları için Twitter hesapları da takibe alınabilir. O halde ETH hakkında henüz net bir bilginin olmadığını ancak ciddi bir yükselişin beklendiğini söyleyebiliriz.

Ripple Yükselecek mi?

Her ne kadar güven vermeyen bir sanal para gibi görünse de dünya çapında en çok yatırım alan 3. kripto para olan XRP, yıllardır bu sıralamasını korumaktadır. Bu yüzden de Ethereum ve Ripple tahminleri arasında kalan yatırımcılar Ripple’ın daha ucuz olmasından kaynaklı XRP’ye yönelmektedir.

Sanal paraların küresel ekonomiye göre şekillendiği unutulmamalıdır. Özellikle de BTC’deki değişim grafiğine bakıldığı zaman bu durum daha net bir şekilde anlaşılabilir. Bildiğiniz üzere Bitcoin son zamanlarda yükselişe geçmiş ancak sabit rakamlarını korumaya başlamıştır. 2017’de 17 bin dolara kadar yükseldiği için ciddi bir yatırım almayı sürdürmektedir. Oysa Ripple’dan da aynı yükselişin beklendiğini söylemek mümkündür. Yine de gerekli araştırma ve analizlerinizi tamamladıktan sonra XRP yatırımı yapmanız gerektiğini unutmayın.