• AMERIKAN DOLARI
  9,7516
  % 1,53
 • € EURO
  11,3396
  % 1,28
 • £ POUND
  13,4246
  % 1,52
 • BITCOIN/TL
  615283,650
  % 4,70
 • ETHEREUM/TL
  40528
  % 2,47
 • RIPPLE/TL
  10.68
  % 2,10
 • ÇEYREK ALTIN
  896,00
  % 2,90
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.636,00
  % 2,85

Ethereum ve Ripple Tahminleri – ETH ve XRP Yükselir mi?

Ethereum ve Ripple Tahminleri – ETH ve XRP Yükselir mi?

Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artarken yatırımcılar Ethereum ve Ripple tahminleri üzerinde yoğunlaşmaktadır. Haliyle yatırım yapmak isteyenler son dönemlerde hareketlenen bu iki sanal parayı araştırarak aksiyon almaktadır. Bizler de bu yazımızda her iki kripto parayla ilgili yapılan tahminleri ve analizleri paylaşıyor olacağız. Ayrıca Ethereum ve Ripple tahminleri kapsamında ihtiyacınız olan her bilgiyi de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ethereum Tahminleri

Sanal paralarla ilgili değişim grafikleri en çok yatırımcıları ilgilendirmektedir. Çünkü günlük, haftalık ve aylık olarak takip edilmesi gereken bu grafiklerden çıkarılacak sonuçlar aslında sanal paraların nasıl ilerlediğini gösterebilir. Yine bu süreçte Ethereum yatırımı yapacak olanların daha önceki yıllara göre değişim grafiklerine bakması mantıklıdır.

Öncelikle Ethereum ve Ripple tahminleri kapsamında Ethereum’u incelediğimiz zaman 200 ile 240 dolar arasında seyrettiğini görebilirsiniz. Geçtiğimiz 2 yıl içinde ciddi kayıplar yaşayan bu sanal para 2017 yılında 750 dolara kadar yükselmiştir. Oysa şu sıralar 230 dolar bandından yatırım aldığı için yatırımcıların güveni doğal olarak sarsılmıştır. Uzmanlar da Ethereum tahminleri 2020 konusunda şimdiden görüşlerini paylaşmaktadır.

Uzmanlardan Ethereum Tahminleri

Ünlü yorumcu Steven Nerayoff, ETH ile ilgili yaptığı tahminlerle sık sık gündeme gelmektedir. Nerayoff geçtiğimiz yıl CNBC’ye röportaj vermiş ve bu röportajda BTC’nin 3000 dolara kadar yükseleceğini savunmuştur. Oldukça yüksek bir rakam olsa da ETH’nin bu potansiyele sahip olduğunu dile getirmektedir.

John McAfee ise ETH’nin yükselmeye devam edeceğini söylemiştir. Geçtiğimiz Şubat ayında ETH hakkında demeçler veren McAfee, Ethereum’un niteliklerine güvendiğini aktarmaktadır. 2020 ETH tahminleriyle ilgili en çarpıcı tahmin ise Bobby Ullery’den gelmiştir. 2020’de 11 bin dolara kadar yükselme bekleyen Bobby, BTC’nin market çapından çok daha fazla bir rakamla karşılaşacağını savunmaktadır. Elbette Ethereum ve Ripple tahminleri

İlginizi Çekebilir :  Kripto Para Nedir?
karşılaştırıldığında hangi yorumların hangilerinin mantıklı olduğuna sizler de karar verebilirsiniz.

Bobby’den sonra çok daha farklı bir tahminle gündeme gelen analist Brian Schuster, 100 bin dolara kadar yükseliş beklediğini ve hatta bu yükselişin 1 milyon dolara kadar çıkacağını söylemiştir. Ayrıca altın gibi değerli bir maden olacağını dile getiren Schuster, 2020’den sonra tüm mevcut para birimlerinin ETH ile değişeceğini de aktarmıştır.

Son tahmin ise Roger Ver’den gelmiştir. ETH’nin 2019 sonuna kadar BTC’yi geçebileceğini söyleyen Roger Ver, istikrarın 2020 yılında da devam edeceğinden bahsetmektedir.

Uzmanlardan Ripple Tahminleri

Ripple, sanal para piyasasına girdikten sonra hızlı bir yükseliş aşamasına geçmiştir. Öyle ki 2017 yılında 3,80 dolara kadar yükselen XRP, son 2 yıldır 0,3 ile 0,5 dolar bandında seyretmektedir. Haliyle yatırımcılar Ethereum ve Ripple tahminleri arasında kalırken en çok yatırım alan bu sanal paraların uzman yorumlarını da araştırmaktadır.

XRP ile ilgili öncelikle Tone Vays adlı kullanıcının yorumları dikkat çekmektedir. Ripple’ın BTC ile karıştırılmaması gerektiğini söyleyen Vays, XRP’nin bir Blockchain bile sayılmadığını dile getirmektedir. Ayrıca Ripple’ın güvenilmez bir sanal para olduğunu da söyleyen kullanıcının, bu sanal paradaki düşüşlerin devam edeceğini savunduğu görülmektedir.

Aslında uzmanlar Ripple yorumlarından uzun bir süredir uzak kalmayı tercih etmiştir. Ancak ünlü bir analist olan ve Crebidle Crypto kullanıcı adını kullanan bu isim, XRP’nin ciddi bir yükselişe geçeceğini söylemektedir. Ayrıca BTC’nin Ripple ile paralel olarak ilerlediğini söyleyen Crebidle, bu takibin devam etmesi halinde sanal paranın 100 kattan daha fazla değer kazanacağını savunmaktadır. Elbette Ethereum ve Ripple tahminleri konusunda çok daha ayrıntılı bilgilere ulaştıktan sonra yatırım yapmanız gerektiğini unutmayın.

Ethereum Yükselecek mi?

Kripto para birimlerindeki değişimler anlık olarak takip edilmelidir. Ancak bu şekilde bir sanal paranın yükselip yükselmeyeceği anlaşılabilir. Ayrıca her geçen gün Ethereum’un değer olarak az da olsa arttığı söylenebilir. Belirttiğimiz üzere 2 yıl önce 800 dolara kadar yaklaşan Ethereum şu sıralar 230 dolara kadar gerilemiştir. Bu düşüşün yeni düşüşleri meydana getirip getirmeyeceği bilinmediği gibi ETH hakkındaki yorumlar da sürekli gözlemlenmelidir.

İlginizi Çekebilir :  Kripto Para Birimleri

Günümüz yatırımcıları Ethereum ve Ripple tahminleri konusunda araştırma yaparken karşılaştığı bilgilerin doğruluğundan da emin olmalıdır. Analistlerin paylaştığı röportajlar bu anlamda kontrol edilebilir. Genelde Twitter üzerinden paylaşım yaptıkları için Twitter hesapları da takibe alınabilir. O halde ETH hakkında henüz net bir bilginin olmadığını ancak ciddi bir yükselişin beklendiğini söyleyebiliriz.

Ripple Yükselecek mi?

Her ne kadar güven vermeyen bir sanal para gibi görünse de dünya çapında en çok yatırım alan 3. kripto para olan XRP, yıllardır bu sıralamasını korumaktadır. Bu yüzden de Ethereum ve Ripple tahminleri arasında kalan yatırımcılar Ripple’ın daha ucuz olmasından kaynaklı XRP’ye yönelmektedir.

Sanal paraların küresel ekonomiye göre şekillendiği unutulmamalıdır. Özellikle de BTC’deki değişim grafiğine bakıldığı zaman bu durum daha net bir şekilde anlaşılabilir. Bildiğiniz üzere Bitcoin son zamanlarda yükselişe geçmiş ancak sabit rakamlarını korumaya başlamıştır. 2017’de 17 bin dolara kadar yükseldiği için ciddi bir yatırım almayı sürdürmektedir. Oysa Ripple’dan da aynı yükselişin beklendiğini söylemek mümkündür. Yine de gerekli araştırma ve analizlerinizi tamamladıktan sonra XRP yatırımı yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kripto paralar arasında Bitcoin ve Ethereum’dan sonra 3. Sırada yer alan Ripple ile ilgili 2020 tahminleri şekillenmeye başladı. Uzun süredir düşüş trendi içerisinde olan Ripple için trend değişikliği beklentisi hakim. Açıklanan Ripple tahminleri doğrultusunda 2019 yılının son haftalarında ciddi bir yükseliş beklenmiyor olsa da yeniden yükselişe geçmesi ihtimal dahilinde gözüküyor.

Ripple da Trend Değişikliği Olursa

Kripto para piyasasında yaptığı başarılı teknik analistleri ile tanıdığımız Chayanika Deka, Ripple tahminleri ile ilgili yaptığı açıklamada XRP fiyatı için düşüş trendinin sonlarına gelindiğini, 2020 yılında trend değişikliği beklentisi içerisinde olduğunu belirtti. Chayanika Deka’nın XRP tahminleri doğru çıkarsa 2020 yılında Ripple fiyatında bir ralli olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin Tahminleri - BTC Düşüyor mu?

Yapay Zekaya Göre XRP Fiyatı Beklentisi 0.65 Dolar

Ripple Swell konferansında XRP fiyatı ikiye katlanacak beklentisi hakimdi ancak beklenen gerçekleşmedi. Ripple düşüş trendini devam ettirdi. Yapay zeka tarafından yapılan analist de yükseliş beklentilerini doğrular nitelikte oldu. Yapay zekaya göre Ripple fiyatı 2020 de 0.65 Dolara ulaşacak.

Ripple 2019 da Zarar Ettirdi

Dijital para piyasası içinde Bitcoin ve Ethereum’un liderliği devam ediyor. 2019 Yılına Ripple ile ilgili büyük beklentiler ile girilmiş, hatta Bitcoin ile rekabet edeceği söylenmişti ancak beklenen olmadı. 2019 Yılı başında XRP fiyatı 0,37 seviyelerinde iken yılın son haftalarında 0,22 seviyelerinde dolaşıyor. 2019 yılını yaklaşık %30 zararla kapatacak olan Ripple için 2020 yılında beklentiler ise çok yüksek.

Ripple Tahminleri 2020 de Kar mı Yoksa Zarar mı Gösteriyor

Bazı Teknik analistler, açıklanan olumlu XRP tahminlerinin aksine 2020 yılında da düşüş trendinin devam edeceğini ve Yıl sonuna kadar zararın %80’lere ulaşabileceğini söylüyorlar. 1,7 Milyar dolarlık işlem hacmi olan Ripple için oldukça ürkütücü bir tahmin olsa gerek.

Ripple’ın 12 saatlik grafiğine göre teknik analist gerçekleştiren Chayanika Deka ise, grafik de azalan bir kanal formasyonunun gözlendiğine, 0,22 seviyesinin destek seviyesi olduğuna dikkat çekerek yakın zamanda boğa hareketi beklentisi içerisinde olduğunu ifade ediyor. Chayanika Deka’nın beklediği boğa hareketinin gerçekleşmesi halinde Ripple fiyatı büyük bir yükseliş rallisi içerisine girebilir.

Tabii ki her yatırım aracında olduğu gibi beklentilerden ziyade piyasa koşulları ve arz-talep dengeleri fiyatı belirleyen oluyor. XRP tahminleri ile ilgili piyasada ki öngörüler fiyatın 1 Dolara kadar da yükselebileceği yönünde olsa da yakın zamanda ciddi bir yükseliş olma ihtimali oldukça düşük.


YORUMLAR YAZ