• AMERIKAN DOLARI
  13,4726
  % 0,71
 • € EURO
  15,2894
  % 0,84
 • £ POUND
  18,2713
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  474734,641
  % -3,08
 • ETHEREUM/TL
  32724
  % -6,37
 • RIPPLE/TL
  8.05
  % -6,40
 • ÇEYREK ALTIN
  1.281,00
  % 0,46
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.129,00
  % 0,52

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

Bazı tüketiciler gelir belgesi olmadan kredi talep edebilmektedir. Çalışmayan ve sigortası olmayanlar bazı şartları yerine getirerek bankalardan kredi alabilir. Günümüzdeki bazı bankalar gelir belgesiz kredi verirken bir üst limit belirlemiştir. Genelde 30 bin ile 35 bin TL arasında kredi veren bankalar gelir belgesiz ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenler için en uygun alternatifleri sunmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar TEB, QNB Finansbank, Alternatifbank ve Odeabank olarak sıralanmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankasının CEPTETEB uygulaması, Finansbank’ın Enpara.com uygulaması ve Alternatifbank’ın N Kolay Kredi uygulaması sayesinde gelir belgesi göstermeden kredi alabilirsiniz. Ancak bu bankalarla ilgili uyulması gereken önemli şartlar vardır. Yazımızın devamından bu şartları takip edebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Gelir belgesi göstermeden kredi almak isteyenlerin öncelikle kredi puanı detaylı bir şekilde incelenmektedir. Çünkü kredi notu her tüketicinin mutlaka dikkat etmesi gereken faktörlerdendir. Haliyle finansal durumu kredi almaya müsait olmayan tüketiciler genelde kefil ya da ipotek ile kredi alabilir. Yani gelir belgesiz ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenler ilk olarak kredi puanını öğrendikten sonra başvuruda bulunmalıdır. Çünkü düşük kredi notuna sahip olarak yapılan kredi başvuruları geçersiz olacağı gibi kredi notunun yeniden düşmesine sebep olmaktadır.

Belgesiz Kredilerde E-Devlet Sorgulaması

Kredi notundan sonra e-Devlet üzerinden başvuru sahiplerinin SGK verilerine bakılmaktadır. Vergi levhası ya da sigorta hizmet dökümü bulunmayan kişilerin kredi başvurularına genelde olumlu yanıt verilmez.

N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Binde 5 tahsis ücretiyle beraber 60 ay vadeye kadar kredi alabileceğiniz Aktifbank’ın N Kolay Kredi uygulaması sayesinde 30 bin TL’ye kadar talep gönderilebilir.

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

30 bin TL’ye kadar dosya masrafsız kredi almak isteyenler TEB’e başvuruda bulunabilir. TEB müşterisi olmayanlar için de banka çalışanları adrese giderek talepleri karşılamaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Taşıt Kredisi Faiz Oranları - Güncel Faizler

Enpara Gelir Belgesiz Kredi

Dosya masrafsız ve 60 ay vadeye kadar kredi alınabilen enpara.com sayesinde 30 bin TL’ye kadar başvuru yapma şansınız bulunmaktadır.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank bazı durumlarda gelir belgesi talep edebilir. Ancak gelir belgesiz ihtiyaç kredisi almak istiyorum araştırması yapanlar 60 ay vade ile 35 bin TL’ye kadar kredi alma şansına sahiptir.


YORUMLAR YAZ