• AMERIKAN DOLARI
  9,7427
  % 1,44
 • € EURO
  11,3421
  % 1,19
 • £ POUND
  13,4260
  % 1,52
 • BITCOIN/TL
  612368,254
  % 4,25
 • ETHEREUM/TL
  40266
  % 2,05
 • RIPPLE/TL
  10.64
  % 1,48
 • ÇEYREK ALTIN
  911,00
  % 2,90
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.636,00
  % 2,82

Güncel Altın Analizleri – Altın Yatırımı Yapmak

Güncel Altın Analizleri – Altın Yatırımı Yapmak

Altın yatırımları 2019 yılı içinde artmaya devam etmektedir. Öncelikle güncel altın analizleri kapsamında gram altın, çeyrek altın ve tam altın ile yarım altın üzerinden veriler paylaşılmaktadır. Bizler de uzman yorumlarını ve analizlerini bir araya getirerek altın yatırımı hakkında en doğru bilgileri sizlerle sunmaya devam ediyoruz.

Güncel Altın Yorumları 2019

Kurda yaşanan düşüş eğilimiyle beraber gram altının satışlarında ivmelenme yaşanabileceğini söyleyen uzmanlar, ONS altındaki geri hareket nedeniyle 256 TL seviyesinden işlem görmektedir. Ayrıca günlük USD/TRY paritesindeki değişimler gram altında hareketliliğe neden olmaktadır.

Gram altın, satın alma ve bozdurma işlemlerinde aşırı fiyat farkı olmaması nedeniyle tercih edilen bir altın türüdür. Bu nedenle teknik anlamda incelenmesi gereken gram altının aşağı yönlü hareketlerini sürekli kıracağı ve ilerleyen dönemlerde yükselmeye devam edeceği düşünülmektedir. Bu yüzden güncel altın analizleri ile ilgili olarak gram altının daha fazla takip edildiğini söyleyebiliriz.

Çeyrek Altın Almak Mantıklı mı?

Altına yapılan yatırımlar genelde çeyrek altın olarak gerçekleşmektedir. Bunun nedeni geçtiğimiz yıl 250 TL dolaylarında olan çeyrek altının şu sıralar 400 – 420 TL bandından işlem görmesidir. Aslında yıllık gelişim grafiğine bakıldığı zaman en çok gram ve çeyrek altının yükseldiğini söyleyebiliriz. Alternatif olarak yarım ve tam altın yatırımı yapanların da uzun vadeli kazanç elde ettiğini söylemek mümkündür.

Altına Nasıl Yatırım Yapılır?

Altın hesabı ve altın fonları üzerinden rahatlıkla yatırım yapabileceğiniz bir emtia olan altınla ilgili bilinmesi gereken bazı detaylar vardır. Öncelikle bankalardan altın hesabı açarak otomatik birikim yapabilirsiniz. Altın fonlarında ise yönetim ücretleri bulunmaktadır. Borsa gibi yatırım gerçekleştirilen bu uygulamalarda uzun vadeli bir yatırım aracı olan altının, kısa sürede alım satım işlemlerinde risk taşıdığı unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir :  Altın Fiyatları Nasıl Seyredecek? Güncel Fiyatlar

Özet olarak güncel altın analizleri takip edilmeli ve mevcut sermayenin bir kısmı altına yatırılmalıdır. Ayrıca döviz yatırımı yapmak isteyenler de artık altına yönelmiştir. Bunun nedeni dövizdeki anlık kur değişimleridir. Oysa altında büyük çaplı değişiklikler yaşanmamakla beraber son zamanların en güvenilir yatırım aracı olarak bilinmektedir. Kişisel analizlerinizi de yaparak hangi yatırım türüne odaklanmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.


YORUMLAR YAZ