• AMERIKAN DOLARI
  9,6770
  % 0,74
 • € EURO
  11,2542
  % 0,51
 • £ POUND
  13,3367
  % 0,84
 • BITCOIN/TL
  613777,506
  % 4,68
 • ETHEREUM/TL
  40316
  % 2,74
 • RIPPLE/TL
  10.59
  % 1,39
 • ÇEYREK ALTIN
  910,00
  % 2,78
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.635,00
  % 2,79

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Bankalara hesap işletim ücreti ödemek istemeyen tüketiciler bazı bankalara başvurarak hizmet alabilir. Elbette bankaların ciddi gelir kaynağı olan hesap işletim ücretleri aynı zamanda faiz dışı gelir olarak adlandırılır. Bu kapsamda hesap işletim ücreti almayan bankalar konusunda sunacağımız bilgilere göre hareket edebilirsiniz. Aslında prosedüre aykırı olan bu durum, bankaların hukuksal boşluklardan faydalanarak işlem ücreti tahsil etmesiyle birlikte sürdürülmektedir. Bankaların bir kısmı dönemsel olarak hesap işletim ücreti almasa da pek çok banka bu konuda tahsilata devam etmektedir. Hesap işletim ücreti almayan bankalar sınırlı sayıda olsa da anında onay veren bankalar olarak tanınmaktadır.

Hesap İşlem Ücreti Talep Etmeyen Bankalar

Günümüzdeki birçok banka ve bu bankaların özel olarak hazırladığı uygulamalar, hesap işletim ücreti talep etmemektedir. Senin Bankan, Enpara, CEPTETEB ve Nuvo uygulamalarıyla beraber Türkiye Finans Katılım ve Albaraka Türk Katılım bankalarına başvuru yapabilirsiniz.

CEPTETEB

Yıllık olarak talep edilen işlem ücretleri, CEPTETEB uygulamasıyla beraber ortadan kaldırılmıştır. Yani TEB’in CEPTETEB müşterileri herhangi bir şekilde işletim ücreti ödemez.

Yapı Kredi Nuvo

Nuvo uygulaması ile beraber hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında Yapı Kredi de bulunmaktadır. Dijital bankacılık olarak hizmet sunan Nuvo’da aylık veya yıllık ücret talep edilmiyor.

Senin Bankan

Kuveyt Türk Katılım Bankasının uygulaması olan ‘Senin Bankan’ müşterilerden herhangi bir ek ücret talep etmiyor. Bu yüzden son zamanlarda rağbet gördüğünü ve kullanıcı kitlesini artırdığını söyleyebiliriz.

Enpara

Hesap işletim ücretiyle beraber havale ya da EFT ücreti almayan Enpara aslında günümüzün en çok tercih edilen bankacılık uygulamasıdır. Kısa sürede binlerce kişinin yararlandığı Enpara, QNB Finansbank’ın özel bankacılık hizmetidir.

Öğrenciler Hesap İşletim Ücreti Öder mi?

Daha önceki zamanlarda öğrenciler de bu ücreti ödemek zorundaydı. Ancak hesap işletim ücreti almayan bankalar bu konuda bir güncelleme yaparak öğrencilik belgesi gösterenlerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bu durum dosya masrafı olmayan bankalar konusunda da hizmet almanızı sağlayabilir. O halde öğrencilerin bu ücretten muaf tutulduğunu unutmayın.

İlginizi Çekebilir :  İpotek Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda söz konusu ücretin geri alınıp alınamayacağı da merak konusudur. Elbette geri iade için birtakım başvurularda bulunabilirsiniz. Fakat hukuki yollardan iade sürecinde çok sayıda masrafın karşınıza çıkacağını da unutmayın.


YORUMLAR YAZ