• AMERIKAN DOLARI
  13,4726
  % 0,71
 • € EURO
  15,2894
  % 0,84
 • £ POUND
  18,2713
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  477597,156
  % -6,86
 • ETHEREUM/TL
  32840
  % -10,73
 • RIPPLE/TL
  8.12
  % -9,72
 • ÇEYREK ALTIN
  1.281,00
  % 0,46
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.129,00
  % 0,52

İnternetten Kazanç Yolları – Webten Para Kazanmak

İnternetten Kazanç Yolları – Webten Para Kazanmak

Son yıllarda internetin gelişmesiyle yeni iş dalları türemiştir. Ülkemizde dahi sadece internet üzerinden yüksek meblağlarda kazanç sağlayan kişi / işletmeler mevcuttur. Sizler için internetten kazanç yolları konusundaki detaylı bilgileri sizler için listeledik.

Web Sitesi Yaparak Para Kazanma

Eskiden bir web sitesi kurmak için kod bilgileri lazım iken şuan çok basit yollarla web sitesi kurmak mümkün. Bir işletme veya şahıs üzerine bir web sitesi kurarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Makale Yazarak Kazanç Sağlama

Güçlü bir kaleminiz var ise makale yazarak para kazanabilirsiniz. Genellikle yazılan makalelerde özgün olma, SEO uyumlu vs. kriterler aranmaktadır. Bu şartları öğrenmeniz yeterli olacaktır. İş alımını ise internet üzerinde bulunan onlarca makale alım / satım yapan internet sitelerine yazar başvurusu yapabilirsiniz. Artı olarak forum sayfalarına kayıt olarak iş ilanı açabilirsiniz.

Google Reklamlarından Para Kazanma

İnternetten kazanç yolları denilince akla gelen ilk isimlerden biriside Google Adsense. Kendinize bir web sitesi kurarak içerikler ile besleyin. Sonra Google Adsense reklam kodlarını sitenize yerleştirin. Sitenize girenlerin reklamları görmesi ve tıklamasıyla kazanç sağlayabilirsiniz.

Domain Avcılığı Yaparak Para Kazanma

Basit bir şey gibi gözükse de internetin kalbidir domain. Bu iş ile milyon dolarlar kazananlar mevcut. Sadece yapmanız gereken boşa düşen güzel domainleri yakalayıp kaydetmek. Bu domainleri işletmelere veya internette bulunan domain ticaret sitelerinde ister istediğiniz tutara satışa koyabilir isterseniz de açık arttırmaya koyarak satış yapabilirsiniz.

Eğitim Videosu Çekerek Kazanç Sağlama

Uzmanlık alanınız var ise bunu videoya çekerek insanlara aktarmanız karşılığında güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Çektiğiniz eğitim videolarını online olarak hizmet veren sitelere başvurarak kendinizin belirlediği bir ücret karşılığında satışa sunabilirsiniz. Bu eğitim bilgisayar programları, teknikler vs. konularında olabilir.

İlginizi Çekebilir :  Evden Ek İş Yapmak - Evde İş Fikirleri

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

Bir çok işletme malını veya hizmetini internette satmak ister. Bu satışı arttırmak içinde satış ortaklığı sistemini uygular. Satış ortaklığı başka birinin işletmeye ait ürünün satarak komisyon alması durumudur. Satış ortaklığı veren siteleri araştırarak mal veya hizmetini satarak komisyon alabilirsiniz. Aslında internetten kazanç yolları arasında en kazançlı iş fikirlerinden biri olan satış ortaklığında komisyon tutarı ortalama %20’dir.


YORUMLAR YAZ