• AMERIKAN DOLARI
  9,6952
  % 0,94
 • € EURO
  11,2636
  % 0,58
 • £ POUND
  13,3483
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  613534,605
  % 5,37
 • ETHEREUM/TL
  40288
  % 3,41
 • RIPPLE/TL
  10.58
  % 2,06
 • ÇEYREK ALTIN
  891,00
  % 2,23
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.563,00
  % 2,21

Kefile Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefile Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefil kredisi aslında pek çok bankanın sunduğu hizmetlerden biridir. Çünkü kredi notu düşük olan tüketiciler ancak kefil ya da ipotek aracılığıyla bankalardan hizmet alabilir. Bu nedenle kefile anında kredi veren bankalar konusunda hangi bankalara başvuru yapmanız gerektiğini bilmenizde yarar var. Ayrıca kefil kredilerinde de bazı şartlar bulunmaktadır. Ayrıca kefile anında kredi veren bankalar genelde yüksek limitli kredi seçeneği sunmaya devam etmektedir.

Kefil ile Kredi Şartları

Bankaya kefil göstererek kredi almak istediğinizde kefille ilgili birçok süreç kontrol edilir. İlk olarak kefilin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. En düşük 1100 olması gereken kredi puanıyla beraber kefilin gelir belgesine sahip olması ve sigortalı bir işte çalışıyor olması da önemlidir. Bu iki durumun gerçekleşmemesi halinde bankalar kefil kredisi sunmayacaktır.

Kefil dışında sadece ipotek ile kredi çekilebilir. Eğer üzerinize ait bir taşınmaz var ise bankaya ipotek olarak gösterebilirsiniz. Çünkü ipotekler bankanın güvencesi olarak adlandırılır. Yani borcu ödeyemediğiniz zaman ipoteğe icra gönderilir ve borç bu şekilde tahsil edilir.

Kefile Kredi Veren Bankalar

Günümüzdeki bazı bankalar kefile anında kredi veren bankalar olarak isimlendirilmektedir. Yapı Kredi, Fibabanka, Denizbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Halk Bank ve QNB Finansbank üzerinden kefil göstererek kredi alabilirsiniz.

QNB Finansbank Kefil Kredisi

50 bin TL’ye kadar bu bankadan kredi alabilirsiniz. Ayrıca faiz oranları değişken olmakla beraber normal kredi ya da 3 ay ertelemeli olarak yararlanabilirsiniz. Genelde kredi notu düşük olanlar bu bankaya başvurmaktadır.

Akbank Kefil Kredisi

36 ay vadeli olarak kefile kredi veren Akbank, kefilde gelir belgesi ve SGK hizmet dökümü şartı aramaktadır. Elbette kredi notunun da yüksek olması şarttır.

Halk Bankası Kefil Kredisi

Özel sektör ve kamu çalışanlarının yanı sıra emeklilere de kredi sunan Halk Bank, evraksız ve kefilsiz olarak da kredi sunuyor. Ancak kefil için mini kredi kapsamında 10 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Bankalar Neden Kefil İstiyor?

Garanti Bankası Kefil Kredisi

50 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kefil krediis sunan Garanti Bankasından hızlıca kredi alabilirsiniz.

Bu bankalara ek olarak kefile anında kredi veren bankalar arasında Denizbank, Yapı Kredi ve İş Bankasına da uygun faiz oranlı kredilerden yararlanmak için hemen başvuru yapabilirsiniz.


YORUMLAR YAZ