• AMERIKAN DOLARI
  9,7438
  % 1,45
 • € EURO
  11,3396
  % 1,27
 • £ POUND
  13,4227
  % 1,52
 • BITCOIN/TL
  612725,211
  % 4,34
 • ETHEREUM/TL
  40324
  % 2,18
 • RIPPLE/TL
  10.65
  % 1,53
 • ÇEYREK ALTIN
  910,00
  % 2,90
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.635,00
  % 2,85

KOSGEB 2019 İş Planı Hazırlama Genel Bilgiler

KOSGEB 2019 İş Planı Hazırlama Genel Bilgiler

KOSGEB iş planları aslında girişimcilerin mutlaka yararlanması gereken bilgiler arasındadır. Bu süreçte KOSGEB 2019 iş planı hazırlama süreci kapsamında mutlaka yararlanmanız gereken bilgiler olacaktır. Haliyle bizler de söz konusu plan içerisinde yer alması gereken bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Ayrıca bilgilerin nasıl doldurulması gerektiğini de aktarırken bu konuda hangi kaynaklardan faydalanacağınızı da açıklıyor olacağız.

İş Planı Hazırlanma Aşaması

Girişimcilik kursuna katılan ve başarı sağlayan kursiyerler daha sonra KOSGEB’den sertifika almaktadır. Sertifikadan sonra ise proje süreci başlar. Yani girişimciler KOSGEB 2019 iş planı hazırlama konusunda aksiyon almak zorundadır. Kuruma sunacağınız iş planında işletmeyle ilgili tüm bilgiler detaylı olarak açıklanmalıdır. KOSGEB resmi internet sayfasından da indirebileceğiniz iş planı örneklerine göre hareket etmeli ve daha sonra kuruma sunmalısınız.

KOSGEB İş Planı Konuları Nelerdir?

İş planı doldurmadan önce hangi konularda işlem yapacağınızı bilmenizde yarar var. Öncelikle işletmeyle ilgili tüm bilgilerin yer alacağı proje hazırlama sürecinde ayrıca girişimci ve ortakları hakkında da bazı bilgiler bulunmaktadır. Gerek finansal gerekse yönetimsel alanda da paylaşacağınız bilgileri ilgili boşluklara ekleyerek daha detaylı bir işlem yapmış olursunuz. Elbette kurumdan talep edilecek evrakların da hazırlanarak iş planıyla beraber takdim edilmesi gerekmektedir.

KOSGEB İş Planı Hazırlama 2019

2019 yılı için girişimcilerden talep edilen bilgiler öncelikle işletme adı ve faaliyet konusudur. Ayrıca sektöre karar verdikten sonra hedeflerinizi açıklayan bilgiler de iş planında yer almaktadır. Ek olarak üretim alanlarını belirleyeceğiniz bu planda yıllık ve aylık ciro tahminlerini de aktarmanız gerekiyor. Çünkü bu kurum hangi faaliyet konusuna kredi desteği sunacağını önceden bilmelidir.

Girişimci bilgileri KOSGEB 2019 iş planı hazırlama sürecinde ilk bölümde yer almaktadır. Var ise firma ortaklarının bilgileri de bu bölümde doldurulur. Haliyle işletmedeki diğer bilgiler olan misyon, vizyon ve hedefler de net bir şekilde ifade edilmelidir.

İlginizi Çekebilir :  Yasal Takip Süreci Ne Zaman Başlar?

Hazırlanacak iş planının orta ve son kısımlarında yine işletmenizin pazarlama faaliyet bilgileri, yönetim şeması, üretim planları, hizmet sunum şekilleri ve iş akışına dair bilgiler eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalı ve ardından da KOSGEB’e teslim edilmelidir.


YORUMLAR YAZ