• AMERIKAN DOLARI
  9,7457
  % 1,45
 • € EURO
  11,3588
  % 1,24
 • £ POUND
  13,4230
  % 1,51
 • BITCOIN/TL
  612435,717
  % 4,26
 • ETHEREUM/TL
  40267
  % 1,99
 • RIPPLE/TL
  10.63
  % 1,49
 • ÇEYREK ALTIN
  910,00
  % 2,78
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.633,00
  % 2,74

Kredi Çıkmıyor Ne Yapmam Lazım? Kredi Alma Yolları

Kredi Çıkmıyor Ne Yapmam Lazım? Kredi Alma Yolları

Acil nakit ihtiyaçların karşılanması için bankalardan kredi hizmeti alınmaktadır. Ancak borçlarından dolayı pek çok tüketici kredi çıkmıyor ne yapmam lazım sorusunun yanıtlarını aramaktadır. Bizler de bu konudaki tüm detayları sizlerle paylaşacak ve yapılması gerekenleri aktaracağız. Genelde kredi çıkması için gerekli şartlar, bankalar tarafından sunulmaktadır. Kredi puanı, gelir durumu ve iş yerindeki çalışma süresi gibi faktörler, bankaların kredi sunarken kontrol ettiği durumlardır. Son olarak kredi çıkmıyor ne yapmam lazım konusunda en önemli faktörün aslında kredi puanı olduğunu unutmayın.

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi çıkmayan tüketiciler aynı anda birden fazla başvuru yapmamalıdır. Çünkü bu durum kredi puanını olumsuz etkiler. Ayrıca süreci başarılı bir şekilde yönetmek için dikkat edilmesi gereken ilk şey, kredi notunu yükseltmektir. Yani günümüzdeki bankaların kredi çıkarmadığı tüketiciler genelde kredi skoru düşük olanlardır. Bu yüzden kredi notu yükseltmek için yapılması gerekenleri uygulamanızda yarar var.

Kredi alamayan bireyler kredi skorundan sonra aylık gelir durumuna göre başvuru yapmalıdır. Çünkü SGK kaydı olmayan ve geliri az olan tüketiciler de bankalardan hizmet alamaz. Ancak kredi çıkmıyor ne yapmam lazım konusunda kendi adınıza kayıtlı bir taşınmaz var ise bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Yukarıda belirtilen ipoteğin yanı sıra bankalar kefil talep edebilmektedir. Ancak kefilin kredi skorunda bir problem olmaması ve farklı bankalara borçlanmamış olması şarttır. Bu durumda belirli bir miktara kadar kredi alınabileceği unutulmamalıdır.

Üzerinize kayıtlı bir taşıt veya gayrimenkul var ise bu taşınmazların değeri kadar bankalardan kredi alabilirsiniz. Buna ek olarak kredi çıkmıyor ne yapmam lazım konusunda taşınmazların ipotek gösterilmesi genelde yeterli olmaktadır. Bankalar verdiği kredileri ancak bu şekilde teminat altına alarak hizmet sunabilir.

İlginizi Çekebilir :  60 Ay Vadeli Krediler - Banka Bilgileri

Kredi hizmetinden yararlanmak isteyenler ayrıca Findeks kredi notu sorgulama uygulamasından faydalanmalıdır. Çünkü düşük kredi notuna sahip olanlar bu uygulama üzerinden hangi faktörlere dikkat ederek kredi puanını yükselteceğini öğrenebilmektedir.

Paylaştığımız bu bilgilere ek olarak alternatif bankaları kontrol etmenizi de öneriyoruz. Günümüzdeki bazı bankalar kefilsiz ve belgesiz kredi sunarak tüketicileri memnun edebilmektedir. Ya da bankalar ile düzenli çalışmalara başlayarak kredi skorunu yükseltebilir ve daha sonra başvuru yapabilirsiniz.


YORUMLAR YAZ