• AMERIKAN DOLARI
  9,6627
  % 0,61
 • € EURO
  11,2141
  % 0,15
 • £ POUND
  13,2968
  % 0,56
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • ÇEYREK ALTIN
  891,00
  % 2,34
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.613,00
  % 2,29

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

KKredi Kartı Neden İptal Edilir?

Bankalardan aldığımız herhangi bir kredi kartının iptali neden gereklidir. Kredi kartının kaybedilmesi, çalınması veya evde eş ve çocuklar tarafından sorumsuzca yapılan harcamalar neticesinde kredi kartı borcunun ödenmesinde zorlanılacağı ve faizleriyle birlikte ekonomik açıdan zor duruma girileceğinden iptali gerekli olabilir.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Özellikle çalınması ve kayıp edilmesi durumunda mutlaka iptali gereklidir. İptali için banka müşteri hizmetleri 0850 *** **** telefonu aranarak kredi karının çalındığını, kayıp edildiği bildirilerek iptali istenir. Müşteri hizmetleri kredi kart sahibinin kimlik bilgilerini banka müşteri temsilcisi tarafından sorulan sorulara karşı doğruluğunu tespit ettikten sonra yeni bir kredi kartının adrese gönderileceğini, iptali istenen kartında sistemden iptal edildiğini bildirmiş, finans konularında yardımcı olabileceğini ayrıca belirtir.

Kredi kartını iptal etmek için telefonla müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır. Ancak birçok bankanın müşteri destek hattı lafı ve kredi kartı iptal sürecini uzatmaktadır. daha hızlı şekilde kredi kartınızı iptal etmek istiyorsanız, herhangi bir şubeye giderek kredi kartı iptalinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

kredi kartı nasıl iptal edilir? kredi kartı iptal etme nasıl yapılır?

Kredi Kartı İptali Neden Gereklidir?

Kredi kart sahibinin veya kredi kartını kullanan şirketlerin kartların çalınması ve kredi kart bilgilerinin başkalarının eline geçmesi ve öğrenilmesi halinde finans zorluklar yaşayacaklarından dolayı mutlaka iptali gereklidir. İptali bankaya başvuru yapılmaması halinde maddi açıdan çok büyük sıkıntılar yaşanacaktır. Kredi kartlarının çalınması, kopyalanması, harcamalarda kullanılması ve para çekilmesi halinde mutlaka Cumhuriyet Başsavcılığı, Polis merkezlerine veya Jandarma Karakol komutanlığına mutlaka yazılı olarak müracaatta bulunulması, müracaat tutanağının bir suretini alarak ilgili bankaya ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kredi Kart Bilgi Ve Şifresinin Gizli Tutulması

Şirkete ait kredi kartlarında şirket harcamaları yapıldığından, şirket çalışanları tarafından kredi kartlarının şifre kart arkasındaki Cv ve kart numarasının ve son kullanma tarihinin öğrenilmesi çok kolay olduğundan çalışan personel tarafından art niyet ile kredi kartının harcamalarda ve ATM’lerde para çekme gibi durumlarda kullanılacağı dikkate alınmalı, personelde bu konuda zan altında bırakılmaması için tedbirler şirket kredi kartını kullanan kişi tarafından kredi kart şifre ve bilgilerinin gizliliği korunmalıdır.

İlginizi Çekebilir :  Emeklilik Maaşı ile Kredi Borcu Ödenir mi?

YORUMLAR YAZ