• AMERIKAN DOLARI
  13,4726
  % 0,71
 • € EURO
  15,2894
  % 0,84
 • £ POUND
  18,2713
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  469458,329
  % -3,82
 • ETHEREUM/TL
  32158
  % -5,90
 • RIPPLE/TL
  7.97
  % -6,22
 • ÇEYREK ALTIN
  1.281,00
  % 0,46
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.129,00
  % 0,52

Kredi Notu Nasıl Arttırılabilir? Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nasıl Arttırılabilir? Kredi Notu Nedir?

Kullandığınız kredilerin geri ödemesini düzenli yapmadığınız zaman bankalar kredi notunu aşağıya çekecektir. Kredi notunun düşük olması, tekrardan kredi çekebilmeyi oldukça zorlaştırır. Bu bakımdan gerekli hamleleri yaparak kredi notunu yükseltmek gerekecektir. Düşen bir kredi notu, sonra tekrardan yükseltmek mümkündür. Kredi notu yükseltmek için önerilen birçok farklı yöntem vardır.

Tüm Alışverişleri Kredi Kartınızla Yapın, Kredi Notu Yükselsin!

Kredi notunuz düşük olsa bile bankanız sizlere düşük limitli bir kredi kartı verecektir. Bankalar kredi kartı kullanımında limit çok yüksek olmadıkça kredi notuna bakmaz. Kredi kartınızı aldıktan sonra alışverişleri büyük oranda bu kart üzerinden yapın. Geri ödeme günlerinde ise borcunuzu aksatmadan düzenli olarak yapın. Böylece bankacılık alanında aktif bir müşteri konumuna gelmiş olursunuz. Ödemeleri bu şekilde belirli bir süre düzenli yaptığınız zaman kredi notunuz yükselecektir.

kredi notu nasıl arttırılabilir?

Otomatik Ödeme Talimatı Vermek

Kredi kartınız ya da banka kartınız üzerinden bankaya otomatik ödeme talimatı vererek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı veren kişilerin banka hesaplarına aylık belirli bir para akışı oluyor demektir. Bu durum bankaların gözünde oldukça olumlu bir durumdur. Bu bakımdan kredi notu düşük olan kişiler, elektrik, su, telefon ve doğal gaz faturalarını bankadan otomatik ödeme yaptırabilir.

Düşük Limitli Kredi Kullanımı

Kredi puanı yüksek olan kişilerin elbette yüksek miktarda kredi çekebilmesi çok zordur. Ancak belirli teminatları da belirterek düşük limitlerdeki ihtiyaç kredilerini kullanabilmeniz mümkündür. Kredi notunu yükseltmenin en hızlı yollarından birisi, aylık kredi vadelerini düzenli olarak ödemektir. Örneğin; 5 bin TL değerinde bir kredi çektiğinizi düşünelim. Bu kredinin aylık olarak her ödemesini düzenli yaptığınız zaman kredi notunuz belirli bir oynama gösterir. Kredinin tüm taksitleri sona erdiği zaman ise kredi notu önemli bir seviyede yüksekmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir :  Foreks Nedir? Nasıl İşlem Yapılır? Forex Avantajları

YORUMLAR YAZ