• AMERIKAN DOLARI
  9,6906
  % 0,88
 • € EURO
  11,2528
  % 0,48
 • £ POUND
  13,3408
  % 0,89
 • BITCOIN/TL
  612637,177
  % 5,22
 • ETHEREUM/TL
  40257
  % 3,97
 • RIPPLE/TL
  10.57
  % 2,17
 • ÇEYREK ALTIN
  905,00
  % 2,23
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.614,00
  % 2,21

Kripto Paralar 2020 Yılında Yükselir mi?

Kripto Paralar 2020 Yılında Yükselir mi?

Kripto paralar son yıllarda rağbet görmeye başlamış ve yatırım almayı sürdürmüştür. Bu yüzden kripto paralar 2020 yılında yükselir mi sorusuyla ilgili de çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Sürece bakacak olursak, her kripto paranın değişim grafiği farklıdır. Örneğin tüm dünyada en çok yatırım alan sanal paralardan olan BTC, hızlı değişim grafiklerine sahiptir. Oysa Ripple uzun zamandır aynı fiyattan yatırım almayı sürdürmektedir. Bu nedenle kripto paralar 2020 yılında yükselir mi sorusunun yanıtları için yazımızı takip etmeniz yeterlidir.

Sanal Para Değeri Nasıl Belirlenir?

Bitcoin ile başlayacak olursak, tamamen bağımsız bir değeri olan bu sanal paranın aslında küresel ekonomiden etkilendiği bilinmektedir. Haliyle diğer sanal paralar da hızlı bir şekilde BTC’den etkilenmekte ve yatırım yapmak isteyenleri düşündürmektedir. Bu süreçte kripto paralar 2020 yılında yükselir mi sorusunun yanıtlarını aramak aslında mantıksızdır. Çünkü bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Sadece aylık ya da haftalık analizleri kontrol ederek süreci yönetebilirsiniz.

Kripto Paraların Geleceği

Bu konuda net bir fikir paylaşmak doğru değildir. Çünkü küresel ekonomiye göre şekillenen kripto paralar bu süreçte anlık düşüş yaşayabilmektedir. Düşüşlerden bir süre sonra da yükseliş yaşanabilir. Fakat Ripple adı verilen sanal paranın bu sürece dahil olmadığını söyleyebiliriz. Örnek olarak 2017 yılı sonlarında 3,8 dolar gibi bir değeri olan XRP, çok sayıda yatırım aldıktan sonra aniden düşmüş ve 2 sene 0,3 dolar seviyesinden işlem görmüştür. Elbette örnek olarak farklı sanal paraları da sıralamak mümkündür.

Sanal Para Yatırımı Yapmak

2020 yılına doğru giderken yatırımcıların neredeyse tamamı Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paralarla ilgili araştırmalarını artırmıştır. Kimisi BTC’den yana yatırımlarını kullanmaya başlamış kimisi de alt coinlere yönelmiştir. Aslında alt coinler bu sektörde en çok rağbet gören yatırımlardır. Çünkü yeni kurulan bir sanal para şirketi kısa sürede yükselmeye başlar. O halde kripto paralar 2020 yılında yükselir mi hakkında yeni çıkan sanal paraları takip etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin Almak Mantıklı mı? Bitcoin Yükselir mi?

Genelde her yatırımcı değeri yüksek olan sanal paralara yöneliyor. Ancak zaten yüksek değerli sanal paraların yatırımcılarına kazandırdığı ortadadır. Asıl önemli olan durum yeni çıkan kripto paraların kısa sürede değer kazanmaya başladığının bilinmesidir.


YORUMLAR YAZ