• AMERIKAN DOLARI
  9,6773
  % 0,74
 • € EURO
  11,2467
  % 0,42
 • £ POUND
  13,3192
  % 0,72
 • BITCOIN/TL
  608570,307
  % 5,38
 • ETHEREUM/TL
  40030
  % 3,34
 • RIPPLE/TL
  10.53
  % 1,27
 • ÇEYREK ALTIN
  892,00
  % 2,45
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.617,00
  % 2,32

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar? Güncel Faiz Oranları

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar? Güncel Faiz Oranları

Öğrenciler de artık kredi başvurusu yaparak bankalardan rahatlıkla hizmet alabilmektedir. Bu süreçte öğrenciye kredi veren bankalar bilinmeli ve elbette faiz oranları da araştırılmalıdır. Ayrıca her bankanın sunduğu kredi miktarı aynı değildir. Bu yazımızda sizlere öğrencilere kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler aktarıyor olacağız.

Hangi Bankalar Öğrenci Kredisi Veriyor?

Öğrenci kredileri günümüzdeki pek çok banka tarafından sunulmaktadır. Durum böyle olunca bazı kampanyaların da sunulduğu bilinmektedir. Faizsiz kredi seçeneklerinin de araştırıldığı şu sıralar Ziraat Bankası, Denizbank, Halk Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Alternatifbank ve İNG Bank öğrenciye kredi veren bankalar arasında yerini almıştır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankasından kredi almak isteyenler ilk olarak birtakım teminatlar hazırlamalıdır. Genelde kefil ya da ipotek şartı arayan Ziraat Bankası öğrenci kredisinde hayat sigortası da bulunmaktadır. Yalnızca şubelerden yapabileceğiniz başvurularda yüzde 1,90 faiz oranıyla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte 18 yaşından küçüklerin sadece velileriyle başvurması gerekir.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

Okul masraflarını karşılamak isteyenlerin İş Bankasına başvurması yeterlidir. Faiz oranları değişken olan bu bankadan nüfus cüzdanı, eğitim durum belgesi ve gelir belgesi ile kredi alınabilmektedir. Ancak öğrencilere kredi sunan bankalar arasında İş Bankasının %3 ile en yüksek faize sahip olduğu bilinmelidir.

Halkbank Öğrenci Kredisi

Sadece şube üzerinden başvuru yaparak alabileceğiniz öğrenci kredisi masrafsız ya da masraflı olarak alınabilir. En çok 50 bin TL’ye kadar alabileceğiniz öğrenci kredisi için mevcut faiz oranı %2,61’dir. Bu oranlar elbette güncellenmektedir. Masrafsız öğrenci kredisi için ise yüzde 2,66 faiz oranıyla kredi verilmektedir.

Denizbank Öğrenci Kredisi

12 ay vadeye kadar yüze 2,91 faiz oranıyla öğrenci kredisi veren Denizbank, 12 ile 60 ay vadeler için yüzde 3,01 faiz oranını devreye almaktadır. Kişiye özel faiz oranlarının da sunulduğu bu banka son zamanlarda rağbet görmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

İNG Bank Öğrenci Kredisi

50 bin TL’ye kadar öğrenci kredisi veren İNG aslında öğrenciye kredi veren bankalar arasında çokça tercih ediliyor. Çünkü kredinin faiz oranı sadece yüzde 1,64 olarak belirlenmiştir. 48 ay vadeye kadar kullanım yapabileceğiniz bu kredi için daha fazla beklemeden başvuru yapabilirsiniz.


YORUMLAR YAZ