• YARIM ALTIN
  863,94
  % -0,35
 • $ DOLAR
  5,7449
  % -0,11
 • € EURO
  6,3531
  % 0,14
 • £ POUND
  7,4259
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  0,8211
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0903
  % 0,28
 • BITCOIN
  49141,731
  % 0,88
 • BIST 100
  105.380
  % 1,54

Para Kazandıran Dijital İş Fikirleri Nelerdir? – 2

Para Kazandıran Dijital İş Fikirleri Nelerdir? – 2

Dijital iş fikirleri konusunda kapsamlı olarak bilgi aktarmaya devam ediyoruz. Bu süreçte alan adı alarak para kazanmak, eski zamanlarda son derece popüler olan ve hala varlığını sürdüren ancak kişiler çok fazla bilmediği bir para kazandıran dijital iş fikirleri olarak ele alınabilir. Oldukça kolay paralar edinilen bir yöntemdir. Mesela; yeni bir ünlü çıktı hemen onun adına bir site alın. Örneğin; yeni bir marka kuruldu hemen onun adına site alın. Önemli gördüğünüz seo kelimelerinin alan adlarını alın. Bir süre sonra bu siteleri almak isteyen kişiler sizler ile iletişim kuracaktır. Eski dönemde KOÇ gurubu bu konu ile ilgili bir sorun yaşamış ve KOÇ isimli siteyi almak için ciddi paralar vermiştir.

E-ticaret Mağazası Edinme

Sanal ticaret oldukça ünlendi. İnsanların alışverişe çıkacak vakti olmadığı için para kazandıran dijital iş fikirleri arasında en popüler olanlardan birisi kesinlikle e-ticaret siteleri. Giyim, tasarım, organik tarım, araç satışı, garaj satışı, büyük sanayi makinaları satışı yapabileceğiniz e-ticaret siteleri; güvenilir bir yapıda olması halinde ciddi bir müşteri kitlesine hitap eder. Doğru bir tasarım, doğru görsel seçimleri ile kaliteli bir site yaratabilir ve herkesin ilgisini çekebilirsiniz. E-ticaret sitelerinin en büyük avantajı; depo, iş yeri kirası, kasa için eleman çalıştırma, reyonlar için eleman çalıştırma gereği duymamanızdır. Ciddi anlamda giderleri minimuma indirir ve daha fazla kar etmenize yardımcı olur.

WordPress Temaları Yapma

Şu anda dünya geneline bakıldığında birçok sitenin wordpress üzerine kurulduğunu görürsünüz. Bu nedenle para kazandıran dijital iş fikirleri dendiği zaman en fazla gelir bırakan uygulamalardan birisidir. Sitelere güzel temalar oluşturabilirsiniz. Sitelerin; blog sitesi samimiliği vermesi, finans sitesi olabilmesi, haber ve e-ticaret sitesi olabilmesi için belirli temalara ihtiyacı vardır. Orijinal ancak bir o kadar da farklı site temaları oluşturarak; sitelere karakter katabilir ve para kazanma sisteminizi de oluşturabilirsiniz.

Reklam Alma

Reklam alma bir nevi pasif gelir elde etme yöntemidir. Siz hiçbir şey yapmazsınız; sizin için her şeyi sitenizi ziyaret eden kişiler yapar. Google ortağı olan sitelerde bu durumu oldukça fazla görürsünüz. Sitenin birçok yerinde sizin aramalarınız ile ilgili reklamlar vardır. İşte bu durum sizin pasif gelir elde etmenizi sağlar. Bunun gibi aynı zamanda özel reklamlar da alabilirsiniz. Sitenizin içeriği ile alakalı olarak aldığınız reklamlar sayesinde ciddi gelirler elde etmeniz mümkündür.

İçerik Pazarlama

Kaliteli ve doğru yazılmış bir içerik şu anda piyasada bulunan bütün sitelerin ihtiyacı. Düzenli ve sürekli olarak internet sitelerine girilen içerikler sayesinde Google sitelerin değerli olduğuna karar verir diyebiliriz. Siz de bir konuda iyi yazdığınıza inanıyorsanız ve kaliteli içerikler oluşturduğunuzu düşünüyorsanız o halde bu işi yapabilirsiniz. Bu kendi sitenize yazı yazmaktan biraz daha ayrı ancak yine para kazanma sisteminizi dijital platforma oluşturabileceğiniz bir iştir.

Web Sitesi Geliştirme

Bir web sitesini oluşturabilecek tüm temellere sahipseniz bu durumda siz dijital dünyadan rahatlıkla para kazanabilecek bir bireysiniz demektir. Bazen hazır siteler kişilerin işini görmez bu durumlarda özel tasarım sitelere ihtiyaç duyulur. İşte tam da bu aşamada kişilerin isteklerini web geliştirici olarak çalışan kişiler karşılar. Bu iş dünyanın her yerinden yapılmaya uygun bir iştir. Müşteri size isteklerini iletir ve siz bu istekleri çalışır hale getirerek, müşteriye iletirsiniz. Bu kadar basit bir adım olmasına rağmen ciddi bir web bilgisi gerektirir.

Genel olarak para kazandıran dijital iş fikirleri bu şekilde sıralanabilir. Bilgi sahibi olduğunuz alanda araştırma yaparak gerekli aksiyonları alabilirsiniz.