• AMERIKAN DOLARI
  9,7643
  % 1,66
 • € EURO
  11,3656
  % 1,48
 • £ POUND
  13,4321
  % 1,57
 • BITCOIN/TL
  615650,214
  % 5,04
 • ETHEREUM/TL
  40530
  % 2,54
 • RIPPLE/TL
  10.68
  % 2,28
 • ÇEYREK ALTIN
  911,00
  % 2,90
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.638,00
  % 2,91

Para Kazandıran Dijital İş Fikirleri Nelerdir? – 2

Para Kazandıran Dijital İş Fikirleri Nelerdir? – 2

Dijital iş fikirleri konusunda kapsamlı olarak bilgi aktarmaya devam ediyoruz. Bu süreçte alan adı alarak para kazanmak, eski zamanlarda son derece popüler olan ve hala varlığını sürdüren ancak kişiler çok fazla bilmediği bir para kazandıran dijital iş fikirleri olarak ele alınabilir. Oldukça kolay paralar edinilen bir yöntemdir. Mesela; yeni bir ünlü çıktı hemen onun adına bir site alın. Örneğin; yeni bir marka kuruldu hemen onun adına site alın. Önemli gördüğünüz seo kelimelerinin alan adlarını alın. Bir süre sonra bu siteleri almak isteyen kişiler sizler ile iletişim kuracaktır. Eski dönemde KOÇ gurubu bu konu ile ilgili bir sorun yaşamış ve KOÇ isimli siteyi almak için ciddi paralar vermiştir.

E-ticaret Mağazası Edinme

Sanal ticaret oldukça ünlendi. İnsanların alışverişe çıkacak vakti olmadığı için para kazandıran dijital iş fikirleri arasında en popüler olanlardan birisi kesinlikle e-ticaret siteleri. Giyim, tasarım, organik tarım, araç satışı, garaj satışı, büyük sanayi makinaları satışı yapabileceğiniz e-ticaret siteleri; güvenilir bir yapıda olması halinde ciddi bir müşteri kitlesine hitap eder. Doğru bir tasarım, doğru görsel seçimleri ile kaliteli bir site yaratabilir ve herkesin ilgisini çekebilirsiniz. E-ticaret sitelerinin en büyük avantajı; depo, iş yeri kirası, kasa için eleman çalıştırma, reyonlar için eleman çalıştırma gereği duymamanızdır. Ciddi anlamda giderleri minimuma indirir ve daha fazla kar etmenize yardımcı olur.

WordPress Temaları Yapma

Şu anda dünya geneline bakıldığında birçok sitenin wordpress üzerine kurulduğunu görürsünüz. Bu nedenle para kazandıran dijital iş fikirleri dendiği zaman en fazla gelir bırakan uygulamalardan birisidir. Sitelere güzel temalar oluşturabilirsiniz. Sitelerin; blog sitesi samimiliği vermesi, finans sitesi olabilmesi, haber ve e-ticaret sitesi olabilmesi için belirli temalara ihtiyacı vardır. Orijinal ancak bir o kadar da farklı site temaları oluşturarak; sitelere karakter katabilir ve para kazanma sisteminizi de oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Affiliate Marketing nedir?

Reklam Alma

Reklam alma bir nevi pasif gelir elde etme yöntemidir. Siz hiçbir şey yapmazsınız; sizin için her şeyi sitenizi ziyaret eden kişiler yapar. Google ortağı olan sitelerde bu durumu oldukça fazla görürsünüz. Sitenin birçok yerinde sizin aramalarınız ile ilgili reklamlar vardır. İşte bu durum sizin pasif gelir elde etmenizi sağlar. Bunun gibi aynı zamanda özel reklamlar da alabilirsiniz. Sitenizin içeriği ile alakalı olarak aldığınız reklamlar sayesinde ciddi gelirler elde etmeniz mümkündür.

İçerik Pazarlama

Kaliteli ve doğru yazılmış bir içerik şu anda piyasada bulunan bütün sitelerin ihtiyacı. Düzenli ve sürekli olarak internet sitelerine girilen içerikler sayesinde Google sitelerin değerli olduğuna karar verir diyebiliriz. Siz de bir konuda iyi yazdığınıza inanıyorsanız ve kaliteli içerikler oluşturduğunuzu düşünüyorsanız o halde bu işi yapabilirsiniz. Bu kendi sitenize yazı yazmaktan biraz daha ayrı ancak yine para kazanma sisteminizi dijital platforma oluşturabileceğiniz bir iştir.

Web Sitesi Geliştirme

Bir web sitesini oluşturabilecek tüm temellere sahipseniz bu durumda siz dijital dünyadan rahatlıkla para kazanabilecek bir bireysiniz demektir. Bazen hazır siteler kişilerin işini görmez bu durumlarda özel tasarım sitelere ihtiyaç duyulur. İşte tam da bu aşamada kişilerin isteklerini web geliştirici olarak çalışan kişiler karşılar. Bu iş dünyanın her yerinden yapılmaya uygun bir iştir. Müşteri size isteklerini iletir ve siz bu istekleri çalışır hale getirerek, müşteriye iletirsiniz. Bu kadar basit bir adım olmasına rağmen ciddi bir web bilgisi gerektirir.

Genel olarak para kazandıran dijital iş fikirleri bu şekilde sıralanabilir. Bilgi sahibi olduğunuz alanda araştırma yaparak gerekli aksiyonları alabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticiliği İle Ek Kazanç Sağlayabilirsiniz

Ülkemizde ki ekonomik koşullar ve artan işsizlik nedeni ile birçok kişi ek iş arayışına girmektedir. Özellikle öğrenciler ve ev hanımları başta olmak üzere işsiz kalanlar hatta işi olup da geliri yeterli gelmeyen kişiler de ek iş aramaktadırlar. Son dönemlerde oldukça popüler olan sosyal medya yöneticiliği ile birçok kişi ciddi rakamlarda gelir elde edebiliyor.

İlginizi Çekebilir :  Foreks Nedir? Nasıl İşlem Yapılır? Forex Avantajları

Sosyal Medya Yöneticiliği Nedir?

Özellikle şirketlerin sosyal medya üzerine yoğunlaşmaları nedeni ile artan bir talep oluşturan sosyal medya yöneticiliği, sosyal medya hesaplarının takibi, yazı ve hikaye paylaşımı, kampanya ve etkinlik düzenleme, mesaj ve yorumlara cevap verme, reklam yönetimi gibi işlemleri kapsamaktadır.

Sosyal Medya Yönetiminin Önemi

Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest üzerinde yoğun bir şekilde yürütülen sosyal medya çalışmaları, etkin ve doğru bir şekilde yapılmadığı taktirde fayda yerine zarar verebilmektedir. Tüketiciler markalar ile daha yakın ilişkide olmak, gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olmak ve markaya kolay ulaşabiliyor olmak isterler. Bu nedenle sosyal etkileşimin hızla arttığı günümüzde bir şirket için sosyal medya yönetimi olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Sosyal Medya Yöneticiliği Hangi İşleri Kapsar?

Sosyal medya yöneticiliği içerisinde; sosyal medya hesaplarının oluşturulması, düzenlenmesi, belirli bir düzen içerisinde paylaşım yapılması, gelen mesajlara ve yorumlara yanıt verilmesi, etkinlik, kampanya, çekiliş ve reklam çalışmaları gibi işlemler yer almaktadır.

Sosyal medya yöneticiliği görevine özellikle Facebook sayfa yönetimi ve Instagram hesabı yönetimi ağırlıklı olmak üzere twitter ve pinterest hesaplarının yönetimi de dahil olabilmektedir. Burada ki görev tanımı şirket ile yapılan anlaşmaya bağlıdır.

Sosyal Medya yöneticiliği İle Ne Kadar Kazanç Sağlanabilir?

Sosyal medya hesap yönetimi hakkındaki bilgi ve deneyime göre kazanç rakamı da yükselebilmektedir. Başlangıç aşamasında olan bir kişi sosyal medya yöneticiliği işinde şirket başına ayda 500 TL kazanabiliyor iken sosyal medya yöneticiliği konusunda tecrübeli kişiler ise şirket başına ortalama 2.000 TL kazanç sağlayabilmektelerdir.

Sosyal medya yöneticiliği ile kazanabilecek gelir miktarı yönetilecek sosyal medya hesabı sayısına ve aylık paylaşım miktarına göre değişkenlik göstermektedir.


YORUMLAR YAZ