• AMERIKAN DOLARI
  9,7530
  % 1,55
 • € EURO
  11,3490
  % 1,36
 • £ POUND
  13,4235
  % 1,51
 • BITCOIN/TL
  614962,165
  % 5,00
 • ETHEREUM/TL
  40491
  % 2,63
 • RIPPLE/TL
  10.67
  % 2,19
 • ÇEYREK ALTIN
  911,00
  % 3,01
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.641,00
  % 2,99

Para Kazandıran Dijital İş Fikirleri Hangileri?

Para Kazandıran Dijital İş Fikirleri Hangileri?

Reel dünya üzerinde ciddi bir girişimcilik akımı söz konusu. Bu durumun aynı son dönemde sanal dünya için de geçerli. Sanal dünya üzerinde arka arkaya atılımlar yapılıyor ve insanlar ciddi anlamda paralar kazanıyorlar. Facebook, Youtube, Google gibi birçok önemli site milyon dolarlar değerinde ve borsa üzerinde yetkin hisse senetlerine sahipler. Bunlar para kazandıran dijital iş fikirleri kapsamında değerlendirilebilecek işler olarak ele alınabilir. Para kazanmak için her zaman bilinen şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. Farklı bir fikirle ortaya çıkmaktan çekinmemeniz gereken oldukça orijinal bir dünya dijital alem.

Bu konuda en önemli iş fikirlerinden birisi www.milliondollarhomepage.com olarak ele alınabilir. 1 milyon piksel alana sahip olan site ismi alınmış ve ardından 1 dolar ile her piksele reklam alınmıştır. Şu anda dünyanın en fazla kazanan sitelerinden birisidir. Büyük paralar üzerinden gitmenize gerek yok; küçük ancak sürekli olarak sağlayacağınız para fikirlerini en kolay şekilde dijital dünya üzerine adapte edebilirsiniz.

Digital İş Fikirleri

Kişilere para kazandıran dijital iş fikirleri dendiği zaman akıllarında direkt olarak bir resim canlanmıyor olabilir ancak aslında gün içerisinde zaten bu yöntem ile para kazanan birçok kaynağa denk geliyorsunuz. Okuduğunuz blog siteleri, girdiğiniz alan adları; tamamen dijital iş fikirleri kapsamında değerlendirilebilecek durumda olan ve aktif para getiren yerler. En basit hali ile telefonunuzdaki oyunlar, uygulamalar dahi birer dijital iş fikridir.

Blog Yazmak

Blok yazmak son dönemin en popüler para dijital dijital iş fikirleri arasında yer alıyor. Bu sayede insanlar hem kendilerini ifade ediyor, hem hobileri üzerinden para kazanıyor hem de sadece kendilerinin uzman olduklarına inandıkları bir işi yapıyorlar. Aslında temelde sevdikleri işi yapıyorlar da denebilir. Blog; kendi hayatınızı, hobinizi, merakınızı anlatıyor olabilir. Kendiniz için oluşturduğunuz bir bloga emek vermeniz halinde ciddi paralar kazanmanız mümkündür. Türkiye için bu kavram yeni yeni gelişiyor olsa da yurt dışında oldukça ünlü bloggerlar olduğunu söylemek mümkün.

İlginizi Çekebilir :  Forex Piyasasında Kazanmanın Altın Kuralı

Satış Ortaklığı

Bir market sistemi gibi düşünebileceğiniz satış ortaklığı; para kazandıran dijital iş fikirleri arasında en fazla karşınıza çıkan diyebiliriz. Örneğin; size kredi imkanı sunan siteler, birçok firmanın uçak biletini aynı anda size sunan siteler bu kapsamda yer alıyor. Daha net bir örnek için N11 ve Trendyol gibi sitelerden bahsedebiliriz. Başkalarının ürünlerini bir site çatısı altında toplamanız mümkündür.

Kendiniz için kozmetik alanında, doğal ürünler ile ilgili bir satış ortaklığı sitesi oluşturmanız mümkündür. Bu aynı zamanda bir nevi komisyonlu satış olarak da ele alınabilir. Markaların ürünlerini satmasını sağlayarak; bu satıştan kazanç sağlamanız, komisyonlu satış sistemine girmektedir.

Mobil Uygulama Yapma

Mobil uygulamalardan para kazanıldığını bilen kesim hala çok az. Birçok kişi henüz internet sitelerinin para kazandıran dijital iş fikirleri içerisinde bulunduğunu yeni kabul etmişken, mobil uygulamalarda bu durumun farkında olmadıklarını söylemek mümkün. Bir oyun ya da bir sitenin uygulamasını yapabilirsiniz. Bankaların uygulamalarını dahi yapmanız mümkün ve yaptığınız uygulama tasarımlarını bankalara, markalara sunarak beğenilmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamanız beğenilirse uygulamanız kullanılacaktır.

Uygulama satmak bu işin direkt gelir elde ettiğiniz kısmıdır; bunun bir de uygulamalara reklam alma bölümü var. Mesele; uygulama mağazanızdan herhangi bir oyun indirdiniz oynuyorsunuz. Oyun esnasında; size uygulamanın can vermesi için ya da altın vermesi için bir reklam izlemeniz önerilir ya da bir sonraki bölüme geçerken arada reklam çıkar. Uygulamanın altında ve üstünde banner hallinde reklamlar görüsünüz. Uygulamanıza reklam alabilir ve bu sayede kazanç sağlayabilirsiniz. Sitelerdeki mantık ile çalışan bir para kazanma yöntemidir.


YORUMLAR YAZ