• AMERIKAN DOLARI
  13,4726
  % 0,71
 • € EURO
  15,2894
  % 0,84
 • £ POUND
  18,2713
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  469084,303
  % -3,95
 • ETHEREUM/TL
  32053
  % -6,80
 • RIPPLE/TL
  7.92
  % -7,75
 • ÇEYREK ALTIN
  1.281,00
  % 0,46
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.129,00
  % 0,52

Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT, Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından birisidir. Kurulma amacı her ne kadar sabit telefon hatlarına taşıyıcı sağlamak, mevcut sistemlerin takibini, bakımını ve onarımını yapmak, mektup, telgraf gibi posta türlerinin alınması ve iletilmesini sağlamak olsa da değişen kurumsal yönetim anlayışı sayesinde artık finans sektörünün de bir parçası haline dönüşmüştür. Günümüzde PTT kredi seçeneği ile finans kuruluşları gibi hareket ederek bazı özel müşterilerine uygun faiz oranları ile PTT kredi imkanı sağlamaktadır. Hızlı ve uygun faiz oranları, kolay ulaşılabilirliği ve hızlı kredi imkan ile bankalara ciddi alternatif olmaktadır.

PTT Kredisi Nasıl Kullanılır?

PTT, finans sektörüne son yıllarda önemli ve hızlı bir giriş yapsa da mevcut yapılanması itibari ile henüz bankacılık sektörü ile yeterli düzeyde rekabet edememektedir. Buna rağmen Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde mevcut bulunan hali hazırdaki şubeleri sayesinde şartları uyan tüm müşterilerine ulaşabilmektedir. PTT’den kredi kullanabilmenin en önemli şartı kurumun müşterisi olmak yani PTT’den maaş almaktan geçmektedir. Özellikle emeklilere yönelik olarak geliştirilen PTT kredisi, PTT’den maaş alma ön şartını gerçekleştirmiş her emekli PTT’den kolayca PTT kredisini oldukça düşük faizli olarak alabilmektedir.

Ptt Kredi nedir? Ptt Kredi nasıl alınır?

PTT Kredisini Kim ve Nasıl Kullanabilir?

PTT’den maaş alan emeklilerin bu krediyi kullanmak için yapmaları gereken bir diğer iş ise maaşlarını aldıkları şubeye başvurmak ve diğer fiziki belge şartlarını yerine getirmektir. 40 bin Türk lirasına kadar ve en az on iki ay taksitli olarak, emekli olmuş ve PTT’den maaş almaya devam eden müşterilerine kullandırdığı kredi ile PTT, müşterilerinin başvurması ile bu krediyi çok kolay ve kısa sürede kullandırmakta ve maaş müşterilerinin yüzlerini güldürmektedir. Emekli olmuş müşterilerinin bu krediyi kullanabilmeleri için 75 yaşını sınırını geçmemiş olması ise PTT’nin emekli maaşını kurumlarından alan müşterilerine uyguladığı bir diğer şarttır. Belirtilen şartları taşımayan, çalışan ve maaşlarını bankalardan alan kişilerin PTT kredisi kullanması ise şimdilik mümkün görülmemektedir.

İlginizi Çekebilir :  Halk Bankası Personel Alımı 2020

Özet olarak emekli iseniz, 75 yaşını geçmemiş iseniz ve maaşınızı halen PTT’den almaya devam ediyorsanız; 40 bin TL üst limitli olarak bu krediyi kullanabilirsiniz.


YORUMLAR YAZ