• AMERIKAN DOLARI
  9,6639
  % 0,62
 • € EURO
  11,2125
  % 0,14
 • £ POUND
  13,3002
  % 0,58
 • BITCOIN/TL
  613317,105
  % 5,92
 • ETHEREUM/TL
  40122
  % 3,63
 • RIPPLE/TL
  10.59
  % 2,03
 • ÇEYREK ALTIN
  890,00
  % 2,23
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.560,00
  % 2,15

QNB Finansbank Enpara Avantajları Neler?

QNB Finansbank Enpara Avantajları Neler?

Yeni nesil bankacılık tanımının ülkemizdeki ilk örneği olan Enpara, 2012’de QNB Finansbank tarafından kurulan ve bankacılık hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden veren Türkiye’nin ilk şubesiz bankasıdır. Klasik şube bankacılığından farklı olarak, özellikle popüler lokasyonlarda ödenen yüksek şube kiraları, doğalgaz, su, elektrik, telefon faturaları, personel ücretleri, müşteri masrafları ve operasyonel harcamaların olmadığı, bu sayede sadece teknoloji odaklı yatırım yapma imkanı ile müşterilerine hizmet veren Enpara.com, yarattığı maliyet avantajını müşterileriyle paylaşmaktadır.

Nasıl Enpara.com’un Müşterisi Olunur? Şubeye Gitmek Gerekir mi?

Enpara’dan açmak için, finansbank.enpara.com adresine girerek bir form doldurmanız gerekiyor. Formu doldurduktan sonra Enpara’nın müşteri hizmetlerini telefonla arayarak bilgilerinizi teyit ediyorlar. Sonrasında bulunduğunuz lokasyona ve işlem yoğunluğuna bağlı olarak Enpara’nın Müşteri danışmanları veya Enpara’nın görevlendireceği bir kurye tarafından ziyaret ediliyor ve Enpara’nın müşterisi olmak için gerekli belgeleri imzalıyorsunuz ve artık siz de Enpara.com müşterisi oluyorsunuz.

Enpara nedir? Enpara avantajları nelerdir?

QNB Finansbank Enpara’nın Avantajları Neler?

QNB Finansbank Enpara’nın en büyük özelliği yapmış olduğu işlemlerden dolayı herhangi bir işlem masrafı almamasıdır. Ayrıca yukarıda saydığımız maliyet avantajının sonucu olarak, döviz, altın gibi finans piyasası işlemlerinde düşük kar marjı uygulamakta ve mevduata daha yüksek faiz vermektedir. Bunun yanında nakit ihtiyaçlarınızda kullanacağınız ihtiyaç kredisi hizmetinde, diğer bankalarda ödemek zorunda olduğunuz dosya masrafı, sigorta primi, kredi tahsis ücretleri alınmıyor.

Diğer bankalar havale, EFT, dosya masrafı, hesap işletim ücreti, kredi kartı yıllık ücreti gibi birçok ücret talep etmektedir. Üstelik QNB Finansbank Enpara’nın sunduğu faiz oranları da diğer bankalara göre daha düşük seviyededir. Özet olarak şubesi bulunmadığı için verimlilik sağlayan enpara.com, bu kârı müşterileri ile paylaşmaktadır.

QNB Finansbank Enpara’nın Şube Kodu Nedir?

QNB Finansbank Enpara’nın herhangi bir fiziki şubesi olmamasına rağmen ülkemiz bankacılık sistemi içinde olması ve bankacılık faaliyetlerinin internet ortamda sunulması nedeniyle sunulan bu bankacılık hizmetinin yerine getirilebilmesi adına sanal da olsa bir şube oluşturulması ve yine sanal bir şube kodunun olması gereklidir. Enpara’nın şube ili İstanbul’dur. Şube adı Finansbank Enpara.com’un İnternet Şubesi olup şube kodu 3663’tür.

İlginizi Çekebilir :  E-Haciz İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

YORUMLAR YAZ