• AMERIKAN DOLARI
  9,7473
  % 1,48
 • € EURO
  11,3350
  % 1,24
 • £ POUND
  13,4322
  % 1,57
 • BITCOIN/TL
  615606,187
  % 4,63
 • ETHEREUM/TL
  40498
  % 2,58
 • RIPPLE/TL
  10.67
  % 1,45
 • ÇEYREK ALTIN
  911,00
  % 2,90
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.637,00
  % 2,85

Senetle Kredi Alabilir miyim? Senetle Kredi Almak

Senetle Kredi Alabilir miyim? Senetle Kredi Almak

Genellikle nakit paraya ihtiyacı olan kişiler senetle borç almak için bir yol aramaktadır. Fakat bunun için banka arayışına girerler. Çünkü tefecilik tehlikeli ve yasa dışıdır. Yasal olarak senet karşılığında para ihtiyacınızı karşılayacak yöntemler bulunmaktadır. Sizler için bu yöntemleri aşağıda sıraladık. Aslında senetle kredi alabilir miyim sorusunda en çok merak edilen şeylerden biriside bankalardır. Bazı bankalarda senet karşılığı kişiye kredi imkanı sunmaktadır.

Senetle Kredi Veren Bankalar

Bankalar kar amacı güden kuruluşlardır. Bu sebeple senetle borç para değil kredi vermektedir. Size ait olan bir senet veya çeki bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu bankalardan bazıları şu şekildedir;

Ziraat Bankası: Devletin himayesinde hizmet veren Ziraat Bankası sayesinde senedinizle kısa vadeli kredi almanız mümkün. Fakat sizlere sunduğu şartlara uymanız gerekmektedir. Bu şartları sıralayacak olursak; Senetin geçerli olması, mevzuatlara göre doldurulmuş olması, alışverişle ilgili fatura ve belgeler, senet portföyünün olması ve kişinin daha önce bankada bir çek – senet sahibi olması. En yakın bir şubeye giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası: Senetle kredi veren bankaların arasında bulunan firmalardan biride İş Bankası’dır. Senet karşılığında kısa vadeli kredi imkanı sunulmaktadır. Size yakın bir İş Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra kısa bir süre içinde durumu size bildirirler.

Vakıfbank: Vakıfbank senetle kredi vermektedir. Şubesine veya müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu bankalar dışında senet karşılığında kredi veren kurum ve bankalar mevcuttur. Bankaların resmi internet sitelerinden, müşteri hizmetlerinden ve şubelerinden daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Senetle Para Almak Güvenilir mi?

Günümüzde senetle kredi alabilir miyim diyen kişiler genelde güvenli olup olmadığı konusunda bilgi sahip olmak isterler. Senet karşılığında; bankalardan kredi, senetle beyaz eşya almak, senetle araba almak, senetle telefon almak gibi hariç alınan para güvenli değildir. Zaten senet karşılığında kredi veren kişi ve topluluklar tefeci grubuna dahil edilmektedir. Buda TCK’ye göre tamamen suç sayılmaktadır. Bu sebeple banka hariç yasa dışı senet karşılığı para veren kişi ve topluluklardan uzak durmanız önerilir.

İlginizi Çekebilir :  CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Şartları

YORUMLAR YAZ