• AMERIKAN DOLARI
  9,7377
  % 1,39
 • € EURO
  11,3339
  % 1,20
 • £ POUND
  13,4050
  % 1,37
 • BITCOIN/TL
  613265,223
  % 3,94
 • ETHEREUM/TL
  40372
  % 1,72
 • RIPPLE/TL
  10.65
  % 1,62
 • ÇEYREK ALTIN
  909,00
  % 2,78
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.589,00
  % 2,68

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Daha önceki tarihlerde borçlarını ödeyemeyen ve bu yüzden idari ve yasal takiple karşılaşan tüketiciler haliyle bozuk sicile sahip olmaktadır. Ancak bazı bankalar konuyla ilgili hizmet vermeyi sürdürmektedir. Bu kapsamda sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar araştırılarak başvuru süreci hızlı bir şekilde ilerlemektedir. O halde paylaşacağımız bankalara yapacağınız başvuru süreciyle beraber hizmet alabileceğinizi unutmayın. Yine bu süreçte sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar konusunda ülkemizdeki pek çok kuruluşun tüketicilere destek olduğunu söylemekte yarar var.

Kara Listedeyim Kredi Alabilir miyim?

Kara listede olmak ile sicili bozuk olmak aynı şey sayılabilir. Fakat kara listede olanlar, sicili bozuk olanlara göre kredi alma şansı daha düşük kişilerdir. Çünkü yasal takipte olan herhangi bir tüketici bankalardan hizmet alamaz. Fakat geçtiğimiz yıl çıkan sicil affı sayesinde bazı tüketiciler sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar üzerinden hizmet almaya başlamıştır.

Bankalardan kredi talebinde bulunan ancak ret yanıtı alan tüketiciler, bazı süreçlere başvurarak kredi notunu yükseltmek durumundadır. Kredi yapılandırmadan yararlanarak borçlarını ödemeye başlayan tüketiciler, yasal takipten çıktıktan sonra kredi alma şansıyla karşılaşmaktadır. Bununla birlikte tüm borçlarını tek seferde kapatan tüketiciler de yazımızın devamında sıralayacağımız bankalardan hizmet alabilir.

Kredi Notum Düşük Kredi Alabilir miyim?

Ülkemizdeki bankacılık sektörü çok gelişmiştir. Bu nedenle kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da sayı olarak artmıştır. Bu kapsamda İNG Bank, Akbank, Denizbank, TEB, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankasına başvuru yaparak hizmet alabilirsiniz. Ancak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesinde de yerini alan bu bankaların tüketicilerden bazı şartları yerine getirmesi istenecektir. Bu şartlar genelde kefil ve ek teminatlardır.

Kredi notunun düşük olmasında gösterilecek kefilin kredi puanı yüksek olmalıdır. Ayrıca ek teminatlar da kredinin toplam borcunu karşılayabilir özellikte olmalıdır. Bu şartları yerine getiren tüketiciler 100 bin TL’ye kadar kredi çekebilir.

İlginizi Çekebilir :  Dolarizasyon Nedir?

Sicilim Bozuk Nasıl Kredi Alırım?

Sicili bozuk olan tüketiciler ilk olarak kefil, ek teminat, gelir durumu ve ipotek gibi süreçleri takip etmelidir. Yani bankaların talebine göre hareket etmesi gereken sicili bozuk tüketiciler ayrıca kredi puanı sorgulama hizmeti almalıdır. Findeks üzerinden sorgulayacağınız kredi notuyla beraber herhangi bir bankaya borcunuzun olmaması durumunda sıraladığımız bankalara başvuru yapmanız yeterlidir.

Bankalar, sicili bozuk kişilerden genelde ek teminat ve ipotek ister. Çünkü çekilecek olan tutarın ödenmemesi halinde daha rahat haciz koymak isteyen bankalar bazı durumlarda kefil talep edebilir. Elbette sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar her zaman aynı süreci uygulama şansını da sunmayabilir. O halde borçların vadesinden önce ödenmesi ya da tek seferde kapatılması çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Çünkü sicili bozuk olan tüketicilerin günümüzde kredi çekme olasılığı çok düşüktür. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak bankalarla görüşmeye başlayabilirsiniz. Son olarak kredi notunun yükseltilmesi adına var olan borçların tek seferde kapatılması her zaman yapılması gereken bir uygulamadır.


YORUMLAR YAZ