• AMERIKAN DOLARI
  9,7258
  % 1,26
 • € EURO
  11,3356
  % 1,22
 • £ POUND
  13,4032
  % 1,36
 • BITCOIN/TL
  615252,277
  % 4,15
 • ETHEREUM/TL
  40483
  % 1,81
 • RIPPLE/TL
  10.69
  % 1,84
 • ÇEYREK ALTIN
  899,00
  % 2,78
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.594,00
  % 2,79

TEB ATM Para Yatırma Limiti

TEB ATM Para Yatırma Limiti

Türkiye Ekonomi Bankası bankamatiklerinden kartla veya kartsız işlemler 7/24 olarak kolaylıkla yapılabilir. Kartsız işlemler TC kimlik numarası ya da QR kod ile hızlı ve pratik şekilde para çekme ve yatırma işlemleri yapılır. Türkiye Ekonomi Bankası para yatırma ve çekme limitlerini 2019 yılı Ocak ayında güncellemiştir.

Bankamatik Para Yatırma Limitleri

Türkiye Ekonomi Bankası bankamatiklerinden Türk Lirası, Dolar veya Euro ile para yatırma veya gönderme işlemleri yapılabilir. 7/24 hizmet olanağı sağlayan bankamatiklerden belirli limitler dahilinde TL, EUR ve USD birimlerinde para yatırma işlemi yapılabilir.

Türkiye Ekonomi Bankası bankamatiklerinde günlük maksimum para yatırma limiti 20.000 TL (Yirmi bin Türk Lirası) olarak belirlenmiştir. ATM’lerden kartlı veya kartsız işlemler kısmından maksimum limitler üzerinden para yatırma işlemi yapmak mümkündür. Limit üstü bir tutar yatırmak için yapılan işlemin üzerinden bir gün geçmesi beklenmelidir.

Geçen 24 saatin ardından yine maksimum para yatırma limiti üzerinden işlem yapmak mümkündür. Para yatırma işlemlerinde maksimum 50 adetlik banknot yatırılabilir. Para yatırma işlemleri yapılırken banknotların ıslak, yırtık ya da katlanmış şekilde olmamasına dikkat edilmelidir.

Bankamatik Para Çekme Limitleri

Türkiye Ekonomi Bankası bankamatiklerinin hepsinde bir gün içinde çekilebilecek limit 1.500 (Bin beş yüz Türk Lirası) olarak uygulanır. TEB müşterilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla para çekme işlemlerinde limitli çalışır. Fakat kendisine uyguladığı limiti değiştirmek isteyen banka müşterileri limit arttırma taleplerini 7/24 hizmet alabilecekleri TEB Telefon Şubesi’ne ait 0850 200 0 666 numaradan müşteri hizmetleriyle görüşebilirler. Örneğin yüksek hacme sahip ticari hesaplar veya yüksek miktarlarda para transferleri yapan ticari müşterilerin para çekme limitleri daha yüksek oranlardadır.

TEB Bankamatik İşlemleri Türkiye Ekonomi Bankası ATM’lerinden para çekme ve para yatırma işlemleri dışında 7/24 havale ve EFT işlemleri yapılabilir. TEB ATM’lerinde sunulan diğer işlemlerden bazıları şu şekildedir; döviz yatırma – çekme, bakiye sorgulama, hesap hareketleri inceleme, hızlı para çekme – yatırma, döviz alım – satım, kredi başvuruları, hesaplar arası havale, Başka banka veya hesaba EFT, GSM Fatura yatırma – kontör yükleme, Şifre işlemleri, Kredi kartı – kredi ödemesi.

İlginizi Çekebilir :  Bankalarda Kara Liste Ne Demek? Kara Liste Nedir?

YORUMLAR YAZ