• AMERIKAN DOLARI
  9,7577
  % 1,59
 • € EURO
  11,3589
  % 1,42
 • £ POUND
  13,4275
  % 1,55
 • BITCOIN/TL
  614424,729
  % 4,91
 • ETHEREUM/TL
  40501
  % 2,69
 • RIPPLE/TL
  10.67
  % 2,23
 • ÇEYREK ALTIN
  901,00
  % 3,12
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.603,00
  % 3,02

Ziraat Konut Kredisi Faiz Oranları – 2019 Faizleri

Ziraat Konut Kredisi Faiz Oranları – 2019 Faizleri

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyenler artık Ziraat Bankasını tercih etmektedir. Çünkü Ziraat konut kredisi faiz oranları düşmekle beraber vade gün sayısı da artırılmıştır. Hükumet bu konuda gerekli adımları atarak birtakım uygulamaları yürürlüğe alırken bankalar da konut kredisinde indirime gitmiştir. Elbette yapılan görüşmeler sonucunda 15 yıl yani 180 ay vadeli konut kredisinde faiz yüzde 1’in altına düşmüştür. Bu durumu fırsat bilen tüketiciler de konut sektöründeki canlanmanın sürdürülmesi bakımından kredi başvurusu yaparak ev sahibi olmaya başlamıştır.

Ziraat Bankası Güncel Konut Kredisi Faizi

180 ay vadeli konut kredisi 500 bin TL’ye kadar yüzde 0,99 faiz oranıyla sunulmaktadır. Ayrıca 500 bin TL ile 1 milyon TL’ye kadar yine aynı vadede yüzde 1,19 faiz oranı uygulanmaktadır. Faiz oranlarındaki düşüş aslında Ziraat Bankası ile sınırlı değildir. Pek çok bankada da ciddi anlamda faiz indirimine gidilmiştir. Bu sayede konut kredisi çekmek isteyen tüketiciler de Ziraat konut kredisi faiz oranları sayesinde hizmet almaya başlamıştır.

Diğer bankaların faiz oranlarına bakacak olursak;

 • İNG Bank – yüzde 1,34
 • Garanti Bankası – yüzde 1,36
 • Yapı Kredi – yüzde 1,39
 • ICBC – yüzde 1,43 olarak güncellenmiştir.

Ziraat Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat konut kredisi hesaplama yapmak isteyenler öncelikle www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapmalıdır. Burada bulunan hesaplama aracından konut ürün paketi seçilmelidir. Talep edilen kredi türünü seçtikten sonra vade, faiz oranı, ödeme sıklığı ve kredi tutarını kendiniz belirleyebilir ve ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Hesaplama aracında çalışanlar ve emekliler için de özel kredi paketleri bulunmaktadır. Hesaplama sonrasında Ziraat konut kredisi faiz oranları ortaya çıkacak ve ne şekilde ödeme yapacağınız belirlenmiş olacaktır. Teknolojinin tüm imkanlarından yararlanan Ziraat Bankası, gerekli şartları oluşturan her tüketiciye kredi sunmaya devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Kara Liste İçinde Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Çalışanın Artısı Konut Kredisi Paketi

Maaş ödemelerini Ziraat Bankasından alan çalışanlara özel olarak sunulan çalışanın artısı konut kredisi, 60 ay vade ile sunulmaktadır. yüzde 1,49 faiz oranıyla sunulan bu kredideki tahsis ücreti 100 TL’dir. Gerekli durumlarda ek teminat belgesi isteyen bankanın aslında maaş müşterilerine anlık kredi verdiği unutulmamalıdır.

Emeklinin Artısı Konut Kredisi Paketi

Emeklilere özel emeklinin artısı konut kredisi paketi sunan Ziraat Bankası, 120 ay vade imkanı tanımaktadır. Bu kapsamda 100 bin TL tutarındaki kredide Ziraat konut kredisi faiz oranları yüzde 0,99 olarak hesaplanmaktadır. Tahsis ücreti ise 500 TL olarka talep edilir.

Ziraat konut kredisi başvurusu için en yakın banka şubesine gitmeniz yeterlidir. Ayrıca maaş müşterileri internet bankacılığından da bu hizmeti alabilmektedir. Düşen faiz oranları sayesinde hem çalışanlar hem de emekliler bu fırsatlardan faydalanırken, diğer bankaların faiz oranları da araştırılmaktadır. Örneğin, Vakıfbank’ın sunduğu SarıPanjur konut kredisinde de 100 bin TL’lik taleplerde 0,99 faiz oranı uygulanmaktadır. Her iki bankadan da düşük faizli kredi alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.


YORUMLAR YAZ
 • Ahmet selim9 ay önce
 • beğendim sizede tavisiye ederim güzel bir site